Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada vinguandurit?

Kuidas paigaldada vinguandurit

Teadmiseks, et kodudesse paigaldatavad vinguandurid on oluline tuleohutusseade. Vinguandurid annavad märku siis, kui ruumides esineb mürgise gaasi vingugaaside lekkeid. Seepärast on oluline teada, kuidas paigaldada vinguandur, et tagada Minu kodu kõrge turvalisustase. Selles artiklis räägime, kuidas vinguandurit paigaldada ning mida tuleb selle juures arvestada.

Mida tuleks vinguanduri paigaldamisel kindlasti silmas pidada?

Vinguandurid tuleb paigaldada katuseharja kõrgusele või vähemalt pool kõrgusest. Kui katuse kõrgus ületab 6 meetrit, tuleb ala ristlõikes kaetud pindala mõistagi suurendada. Vinguandur tuleb paigaldada iga magamistoa lähedusse, koridori lõppu ja selle on soovitav paigutada ka muudesse ruumidesse kodu siseosas. Kui Sinu kodu on mitmetasandiline, tuleb vinguandur paigaldada igale tasandile.

Kuidas vinguanduri paigaldamine käib?

Nüüd tuleb meil liikuda samm-sammult: kuidas vinguandurit paigaldada ning mida paigaldamine ise endast kujutab.

Alustame siis esimene sammuga. Paigalda vinguandur katuseharja lähedale. Arvesta, et kõik paigaldatavad vinguandurid vajavad elektritoiteallikat. Üldiselt pannakse katuseharjale ja seal olevasse kasti tehase poolt valmis segatud ja valmis ühendatud vinguandur, mis tuleb üksnes kruvidega fassaadile kinnitada.

Teine samm on paigaldada vinguandur magamistuppa. Siin tuleks silmas pidada, et voodi vahele jäävast alast tuleks vähemalt 3 meetri raadiuses vinguandur paigaldada. Nii saad tagada, et magamistoas avastatakse mürgiste gaaside tekkimine piisavalt varakult.

Kolmas samm magamistoa vinguanduri juures. Kõigepealt tuleb eemaldada turvaelemendi klamber. Seejärel võtta vana vinguanduri pesast välja ja vajutada uus vinguandur pesasse. Lõpuks tuleb kinnitada turvaelemendi kinnitusklamber.

Neljas samm koridori vinguanduri paigaldamisel. Koridori lõpus oleva vinguanduri paigaldamisel pole midagi tõsist, üldjuhul kasutatakse tavalist ja lihtsat paigaldusmeetodit: kruvida vinguandur kinni.

Mida peaks veel silmas pidama, kui vinguandurit paigaldada?

– Enne paigaldamist loe läbi vinguanduri kasutusjuhend. Juhendid annavad täpse teabe, kuidas vinguandurit paigaldada, ühendada ja kuidas seadet kasutada.
– Kontrolli, kas vinguandur töötab õigesti postitades vinguanduri testrežiimi iga kuu. Enamasti tuleb testnuppu vaid 3 sekundit vajutada.
– Vahetage patareisid regulaarselt. Igaaastase patareide vahetuse seisukohalt on mugavam lahendus osta vinguandur, kus on kasutusel pikem, kuni 10-aastane patarei.
– Kui märkad, et vinguandur ise hoiatab või ei tööta korrektselt, võta ideaalis oma mugavuspiirkonnast välja ja otsi asjatundjate abi.
– Kuna vinguanduri töökindlus on seotud õige ja õigeaegse paigaldusega, siis tuleks küünlaid süüdates ja suitsu tegemisel teada lasta, et ei vallandu mürgiseid gaasireaktsioone.

Kokkuvõte

Vinguandur on oluline seade, mis võib päästa elusid. Selle paigaldamine peaks toimuma korrektselt, et tagada Sinu kodu turvalisus. Peamised nõuanded, mida paigaldamisel järgida on: küsida juhiseid, teha korralik ettevalmistus, paigaldada regulaarselt ja hooldada ning pidada silmas lihtsaid tõsiseid asjaolusid, mis võivad päästa Sinu elu. Happy Safe Home!