Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada võrkaeda?

Kuidas paigaldada võrkaeda: lihtne juhend

Võrkaiad on suurepärane valik, kui soovite oma aia või kinnistu piiri määratleda ja samas soovite säilitada läbipaistvuse ja avatuse tunde. Samuti on sellist tüüpi aed tavaliselt väga vastupidav ja nõuab minimaalset hooldust. Kui te ei ole varem võrkaiaga töötanud, võib paigaldusprotsess tunduda üle jõu käiv ja keeruline. Selles artiklis selgitame üksikasjalikult, kuidas võrkaitse paigaldamine käib samm-sammult.

Vajalikud tööriistad

Enne töö alustamist on vajalikud tööriistad olulised. Peamised tööriistad, mida vajate, on:

– Postiaukude lõikur
– Maapealne seitsmekujuline postiaukude kaevaja
– Vasar
– Postipõhjad
– Postid
– Aiavõrk
– Klamberpuksid
– Ärklukid

Märkimine ja plaanimine

Enne aiavõrgu paigaldamist on oluline mõelda, kus täpselt tara asend olema hakkab. Märkige välja piirjooned ja kinnitage sirged postid maapinnale. Kui soovite tara paigaldamist lihtsustada, kasutage spetsiaalset postiauk kirjutamisseadet, mis aitab teil aukude kaevamisel sirgjoont hoida.

Postide paigaldamine

Kui postid on maapinnale kinnitatud, kinnitage neile postipõhjad. Postipõhjade paigaldamise eesmärk on vältida postide mädanemist märjades tingimustes. Kui põhjad on paigas, kinnitage postid kindlalt ja kasutage vasarat, et tagada nende stabiilsus. Jälgige, et postid oleks sirged ja piisavalt tihedalt paigaldatud.

Aiavõrgu paigaldamine

Järgmiseks paigaldage aiavõrk postide külge. Aiavõrgu kinnitamiseks kasutage klambreid ja ärklukke. Kui paigaldamise protsess nõuab mitut rulli võrku, peate võrgud üksteise juures korralikult kinnitama.

Viimistlus

Lõpetage aed, katta aluspind ja paigaldage uksed. Samuti on soovitatav lisada aiavärav hoovis kergemaks liikumiseks.

Kokkuvõtteks võib öelda, et võrkaiaga piiratud ala paigaldamise protsess on piisavalt lihtne ja saad seda ise teha. Kui kavatsete pikemalt pidada võrkaiad, jälgige regulaarselt postide kasvu ja hooldage seda vastavalt vajadusele. Lisaks võite kaaluda tugevama aiapostide paigaldamist, kui teie piirkonnas on tugev tuul või rasked lumetormid.

Lõpuks peaks see artikkel olema teile piisavalt teadmistega varustatud, et alustada enda võrkaiaga kaitstud piirkonna loomist. Ärge unustage, et võtke aega planeerimiseks ja paigaldamiseks, nii et tara teeniks teid aastaid. Kui Teil on küsimusi, konsulteerige spetsialistidega või vajadusel kasutage abi paigaldamisel. Head tööd!