Nullkulu

Nullkulu

kuidas sisestada tampooni?

Kuidas Sisestada Tampooni

Naise keha on keerukas süsteem, mida tuleb hoolikalt hooldada, eriti menstruatsiooni ajal. Tampoonid on üks levinumaid menstruaaltooteid, mida naised kasutavad. Kuid tampooni sisestamise protsess võib olla keeruline ja hirmutav. Kui olete uus tampoonide kasutamisel või soovite oma teadmisi värskendada, siis olete õiges kohas! Selles artiklis selgitame, kuidas tampooni ohutult ja efektiivselt sisestada.

Tampooni Valimine

Enne tampooni sisestamist on oluline valida õige suurus. Tavaliselt on tampoonid jaotatud kaheks peamiseks suuruseks: tavaline ja suur. Tavapärased tampoonid sobivad enamusele naistele ja pakuvad keskmist imavusvõimet. Kui teil on tugevam menstruatsioon, võiksite proovida suuremat tampooni. Kuid alustuseks võiks võtta tavalise tamponi ning seejärel otsustada, kas suurem tampoon sobib paremini.

Tampooni Sisestamine

Enne tampooni sisestamist peske käsi hoolikalt seebi ja veega. Seejärel leidke mugav asend – näiteks seisa jalgade laiuselt hajutatud jalgadega ja põlved kergelt painutatud või asetage üks jalg kõrgemale pinnale. See võimaldab teil tampooni sisestada mugavamalt.

Võtke tampooni pakendist välja ja tõmmake sellel olev riba välja, mis hoiab tampooni tihedalt kokku. Seejärel hoidke tampooni otsa ja asetage see vagina sissepääsu juurde. Vajutage tampooni sõrmedega umbes 45-kraadise nurga all tagasi, kuni see on täielikult tupes. Tampoon peaks olema piisavalt sügaval, et seda ei tunneks, kuid mitte liiga sügaval, et seda oleks raske eemaldada.

Kuidas Eemaldada Tampoon

Tampooni eemaldamine on tavaliselt palju lihtsam kui selle sisestamine. Istuge mugavalt tualeti peal või nagu eelmises juhis soovitatud asendis. Tihendamaks tampooni nöörist, tõmmake see õrnalt ja aeglaselt loomulikus suunas (allapoole). See peaks vabastama tampooni ja selle saab tualetipaberiga mähkida ja ära visata. Olge kindel, et tampoon ei jääks tuppe, sest see võib põhjustada infektsioone.

Tampooni Sisestamise Näpunäited

Tampoonide kasutamine võib alguses olla hirmutav, kuid siin on mõned näpunäited, mis aitavad depressiooni ületamisel:

– Proovige tampoonide kasutamist enne menstruaaltsükli keskpaika, kui verehulk on keskmine
– Alusta tavapärase suuruse tamponist, kuni tunned end sellega mugavalt
– Kasutage tampooni maksimaalselt 8 tundi järjest, et vältida infektsioone
– Hoidke alati lisanditega varu tampoonid
– Vahetage tampooni iga 4-6 tunni järel, kuid tugeva menstruatsiooni korral võite vajada sagedasemalt vahetust.

Tampooni Kasutamine ja Terviseriskid

Tampoonide kasutamine on ohutu, kui neid kasutatakse õigesti. Mõned riskid, mida võite kogeda, kui tampooni ei kasutata korralikult, on järgmised:

– Tampoon, mis on tupes liiga kaua olnud, võib põhjustada toksilise šoki sündroomi (TSS). TSS on tõsine infektsioon ja nõuab vahetut ravi.
– Väikese osa tampooni jätmine tuppe võib põhjustada halba lõhna või infektsiooni.

Järeldus

Tampoonide kasutamine on turvaline ja mugav viis menstruatsiooniga toimetulemiseks. Kuid on oluline tampooni korralikult sisestada ja eemaldada. Ärge muretsege, kui vajate esimestel kordadel veidi aega, et tampooni kasutamisega harjuda. Kasutage neid nõuandeid ja olge kindel, et teete seda õigesti!