Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada ust?

Kuidas paigaldada ust

Kas otsite praktilisi nõuandeid, kuidas paigaldada ust? Kui jah, siis olete õiges kohas. Selle artikli eesmärk on pakkuda teile juhiseid, kuidas paigaldada ust. See on spetsiaalselt loodud nii neile, kes paigaldatakse ust esimest korda kui ka kogenud spetsialistidele, kes soovivad oma teadmisi täiustada.

Selle artikli lugemine annab teile ülevaate ustega seotud mõistetest, materjalidest ja tööriistadest. Samuti õpitakse, kuidas mõõta ust, kuidas asetada ust üles ja kinnitada see turvaliselt. Alates dekoratiivsetest ustest kuni praktiliste ustedeni on sellel artiklil kasulik teave kõigile, kes on huvitatud ustest.

Pealkirjadest kaugemale minnes läheneme esimesele osale.

Samm 1: tutvuge ustega seotud terminoloogiaga

Enne kui paigaldada ust, on kasulik tutvuda ustega seotud terminoloogiaga. See aitab vältida segadusi ja arusaamatusi. Järgnevad on mõned ustega seotud põhimõisted, mida peaksite teadma:

• Varras – puit- või metallist post, mille külge uks riputatakse.
• Tihend – materjal, mis kinnitab ukse paigalseisu ja tihendab ava.
• Lävi – ukse üla-, kesk- ja alaosas asuv tõkkepadi, mis aitab vältida mustust ja õhku pääsemist ruumi.
• Läik – sileda pinnaga sein või varras, mis käib mööda ukselehte ja kaitseb seda kriimustuste eest.
• Hinged – liikuvad komponendid, mis võimaldavad ukse avanemist ja sulgemist.

Peab olema kindel, et neid termineid tõesti tundma õpid.

Samm 2: Tööriistad ja materjalid

Kui teil on oma vajadused selgeks tehtud, on aeg teie tööriistade ja materjalide hankimiseks. Hoolitsege selle eest, et teil oleksid järgmised tööriistad:

• Töölaud
• Pliiats
• Kühvel
• Jaotus
• Mõõdulint
• Õmblusvinüül
• Puidupuuri augud
• Puidu lõikamisrätikud
• Kruvikeerajad

Materjalide nimekiri jätkub:

• Uks
• Luku ja paigalduskomplekt
• Hinged
• Puiduplokk või tüüblid
• Bumpon või iluvõru

Kui olete oma tööriistad ja materjalid hankinud, olete valmis järgmiseks sammuks.

Samm 3: Uste mõõtmine

Ukse suuruse õigesti mõõtmine on paigaldamisel oluline. Asetage uks asendisse, kus see varem oli, ja kinnitage hinged uksel, nii et uks oleks hingedega ka välja pandud. Seejärel võtke mõõdulint ja mõõtke ukse kõrgus ja laius.

Kui uks on väga ebakorrapärane kujuline, võib selle mõõtmine eriti keerukaks osutuda. Sellisel juhul on kõige parem ukse mõõtmiseks palgata spetsiaalne uksepaigaldaja.

Samm 4: Turvalisuse tagamiseks kasutage puiduplokki või tüüblit

Niipea kui olete ust mõõtnud, peate istutama ukselingi ja lukukomplekti jaoks ühe puiduploki või tüüblid iga uksehingega.

Puiduploki abil saate hõlpsasti kruvidega kinnitatavaid puiduplokke teha, aukudeservata või nurgaservata. Lisaks sellele saate kasutada kuusnurkset tüüblit, mis kinnitub tugevasti välisseinale.

Samm 5: Hinged

Ukse hinged paigaldatakse varraste kaudu seinale ning need tuleb täpselt paigaldada, et kasutaja saaks ukse avada ja sulgeda ilma igasuguste probleemideta. Kuidas saaksite teada, kus neid õigesti paigaldada?

Vaatame näitena välisuksi. Välisuksel on kolm hinged. Tavaliselt on nad ukse keskel, ühel küljel ja teine ​​tier.

Välisuksel on neli hinged, kaks üleval ja kaks all. Kui te pole kindel, kas peaksite kasutama kahte või kolme hinged, tutvuge valmistajapoolse juhendiga.

Samm 6: kuidas ukse profiil

Niipea kui olete ukse hinged paigutanud, tuleb paigaldada ukse profiili. See on pikk riba, mis sobib ukse kõigile neljale küljele. Profiilikinnitusklambrid või / ja ühendusdetailid kinnitatakse kruvidesse või puiduplokkidesse, et vältida ukse kulumist.

Samm 7: sisustuse paigaldamine

Sisustuskaubad, nagu tüüblid, poldid ja lukukomplektid, peavad olema korralikult paigutatud, nii et uks sulguks korralikult ja lukustuks turvaliselt. Kui lukukomplekti paigaldatakse valesti, võib see lõppeda kasutaja jaoks väga ohtlikul viisil.

Samm 8: Tihendid

Uksetihend on paigaldamise viimane etapp. Tihendid on paigutatud ukselehe külge, ukse läve külge ja ukse tihendusriba külge. Need tihendid hoiavad ruumi temperatuuri stabiilsena ja piiravad müra ja õhuvoolu.

Samm 9: Visuaalne kontroll

Enne ukse kasutamist tuleb teha visuaalne kontroll, et veenduda, et kõik on turvaline ja korralikult paigaldatud. Uks peak sisaldama ka hinged, kaitsmed ja uksepesad.

Kokkuvõtteks

Selle artikli eesmärk oli anda teile praktilisi nõuandeid, kuidas paigaldada ust, utemates esimesi samme alates disainist kuni tööriistade hankimise ja lõpliku paigalduseni. Selle artikli lugemine annab teile ülevaate ustega seotud mõistetest, materjalidest ja tööriistadest.

Uste paigaldamisel peaksite tagama, et olete kõik õigesti mõõtnud ning kasutanud kõiki vajalikke tööriistu ja materjale. Järgige hoolikalt juhiseid ja kontrollige visuaalselt kõiki paigaldatud komponente, et veenduda, et kõik on paigaldatud korralikult ja ukse kasutamine on ohutu. Kui teie uks on mingil põhjusel lukustunud ning teil ei ole võimalik lukku enam avada siis võite alati kutsuda appi lukuabi.net lukumeistrid.

Kokkuvõttes on ukse paigaldamine vaid mõni lihtne samm, kui teate, mida teete. Need juhised peaksid aitama teil paigaldada oma uue ukse kindlalt ja suurepäraselt. Loodan, et see artikkel oli kasulik teile ja kui teil on küsimusi, võite alati pöörduda uksepaigalduse spetsialisti poole.