Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada vinüülparketti?

Kuidas paigaldada vinüülparketti?

Vinüülparkett on suurepärane alternatiiv traditsioonilisele puitpõrandale. See on taskukohane, vastupidav ja lihtne paigaldada. Kuid paljud inimesed kardavad, et parketi paigaldamine võib olla raske või keeruline. Selles artiklis räägime samm-sammult, kuidas paigaldada vinüülparketti ilma professionaali abi kasutamata.

Valmistage ette põrandapind

Enne paigaldamist peate veenduma, et teie põrandapind on puhas ja tasane. Eemaldage pinnalt kõik jäljed liimijääkidest või vana põrandakatte jäänustest. Pinnad, mis ei ole tasased, tuleb tasandada.

Seejärel tuleb paigaldada kasvuõhu allikas. See tagab, et teie põrandal on piisavalt ruumi liikumiseks, kui see soojuse mõjul laieneb.

Mõõtke ja hankige vajalikud materjalid

Mõõtke ruum, kuhu soovite parketti paigaldada, ja arvutage välja, kui palju vinüülparketti vajate. Pidage meeles, et on soovitatav osta mõni varu, kui te ei ole kindel, et jätkub täpselt mõõtmete jaoks, kuna on võimalik, et peate tegema mõned lõiked, et sobitada parkett nurkadesse.

Lisaks vinüülparketile vajate ka spetsiaalset vinüüli liimi, niiskuskindlat aluspaberit, mida nimetatakse ka keldrikileks, ning puit- või vinüülist paigaldusvahendit. Kõik need materjalid peaksid olema saadaval teie kohalikus ehituspoe.

Lõigake parkett sobivaks

Kui olete parketi saanud, laske neil tuppa aklimatiseeruda. See tähendab, et peate jäta need päevaks ruumi, milles soovite neid paigaldada, et see seaduks toa temperatuuriga. Seejärel lõigake parketist sobiva suurusega lauad, kasutades lõikamiseks vajalikku tööriista. Täpseid mõõtmisi ja sirgust kontrollitakse enne parketi lõikamist.

Paigaldage vinüülparkett

Kui põrandapind on valmis ja parketitükid lõigatud, võite alustada parketi paigaldamist. Alustage ruumi ühest nurgast ja töötage end välja ukse poole, nii et te ei lõikuks end toa nurkadesse.

Kõigepealt pange paigaldusvahendile kleepuv aluspaber. Seejärel kandke vinüüli liimi seinast seinani ning paigaldage parketitükid soovitud kujul. Ruumi nurkades saate parketi lõigata õigete nurkade jaoks.

Lõpetage paigaldus ja puhastage

Kui kogu vinüülparketi ruum on paigaldatud, laske sellel kuivada vastavalt sellele, mida pakkuja soovitab. Seejärel saate lõigata järelejäänud põrandakatte tükid parketi all ja katta nendega ka poldid. See tagab põranda ideaalse ilme. Pärast seda, kui parketitükid on enne kuivanud, lõigake kõik liigsed servad ja puhastage kõik kinnitused ja õmblused.

Kuidas võrrelda vinüülparketi paigaldust erinevate toodete puhul?

Vinüülparketti võrreldes on see väga kellu pärast paigaldamine iseseisvalt. Kuna alusmaterjalide tugevus erineb, on enne paigaldamist soovitatav tungivalt lugeda vinüülparkettide tooteinfolehti. Oluline on teada, kas vinüülparkett kinnitatakse liimiga, vedru ja lukuga või kleepseeaga või ettevalmistamiseks kasutatava spetsiaalse baasi abil. Kõik juhised ja sammud tuleb läbi viia vastavalt tootja juhistele. **

Kokkuvõtteks, vinüülparketi paigaldamine on suurepärane võimalus säästa raha ja luua kodus uus ilus põrand. Selle saavutamiseks tuleb aga teha mõningaid ettevalmistusi ja järgida hoolikalt kõiki juhiseid. Kui järgite ülaltoodud samme, saate paigaldada oma vinüülparketi kiirelt ja lihtsalt oma kodus.