Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada seemisnahast saapaid?

Kuidas puhastada seemisnahast saapaid

Kui sul on kunagi olnud paar seemisnahast saapaid, siis tead, kui mugavad ja stiilsed need võivad olla. Siiski, seemisnahk on kahtlemata üks kergesti kahjustuvatest nahatüüpidest, mis tähendab, et nende korrapärane hooldus on nende eluea pikendamise seisukohalt hädavajalik. Selles artiklis räägime just sellest, kuidas puhastada seemisnahast saapaid, mida sul peaks olema vaja, kuidas seda teha ja kuidas vältida kahjustamist.

Mida sul on vaja:

Enne kui alustad, veendu, et sul oleksid vajalikud tööriistad käepärast:

– Kummikindad
– Seemisnahale mõeldud puhastuslahus (pesta ja töödelda)
– Seemisnahast käsna või hari
– Imav riie

Alustamine:

Enne kui hakkad puhastama, eemalda kõik mustus ja tolm, mis on kogunenud saapale. Mõnikord piisab lihtsalt tolmupühkimisest, kuid kui saapajalatsid on tõsiselt määrdunud, näiteks savi, lume või mustus, siis tuleks need enne puhastamist eemaldada. See on lihtsaim lumekahjumite likvideerimise meetod.

Selleks võid kasutada nailonihari või puhta kuiva rätikut, et tolm ja mustus ära pühkida. Kui saapad on eriti määrdunud, võid proovida neid pühkida koos niiske rätikuga kergelt.

Puhastamine:

Nüüd on aeg hakata seemisnahast saapadele sügavpuhastust andma. Enne puhastamist pead teadma, et seemisnahal on eriline tekstuur ja kuigi see on vastupidav, siis on see samal ajal ka väga õrn. Seetõttu pead kasutama puhastusvahendit, mis on mõeldud ainult seemisnahale.

Kandke kummikindaid ja kasutage seemisnahale mõeldud puhastuslahust ja seemisnahast käsna või harja. Alusta kandma puhastusvahendit õrnalt, olles eriti ettevaatlik kuivade või tumedate täppide kohal. Hõõru õrnalt, kuni puhastusvahend on imbunud kogu saapale. Kui oled valmis hõõrumisega, lase saapal seista kuivatamiseks vähemalt 30 minutit.

Saapade töötlemine:

Kui puhastusvahend on seemisnahale kuivanud, siis tuleb saapad töödelda veekindla seemisnahatöötlusega. Selleks on mitu erinevat toodet, mis töötavad hästi, kuid pead tagama, et toode oleks mõeldud just seemisnahale.

Kandke töötlust õrnalt kogu saapale, hõõruge see käsna või harjaga sisse ja laske kuivada, olles ettevaatlik, et mitte kanda liiga palju töötlusvahendit korraga.

Saapade lõpetamine:

Kuna seemisnahal on kalduvus määrduda ja tuhmuda, siis on oluline, et töötlus oleks tolmukindel ja kerge. Seepärast pead lõpuks kasutama seemisnahale mõeldud tolmu ja plekkide vastast spreid.

Kui oled spreid kasutanud, lase saabastel mõnda aega seista, et see imenduks korralikult. Samuti võib lisada lõpuks seemisnahale ka veidi niiskust, milleks võib kasutada kergeid udu piserdajaid.

Vältimaks seemisnahkade kuivamist:

Kuigi seemisnahk on vastupidav, saab olla kuivadel talvekuudel ja ka õhusaaste, mis kahjustavad seemisnahka, nii et on soovitatav kasutada käsnadele ka seemisnahka niisutavaid abivahendeid. Need niisutavad abivahendid sobivad nii spetsialiseeritud kauplustesse kui ka internetist ning neid peaks kasutama vastavalt pakendile.

Sellised niisutusvahendid õlivad nahka ja vähendavad selle kahjustava mõju efektiivsust, aga kui kasutad mõni kord kuus niisutavaid abivahendeid, võid kindel olla, et su seemisnahksaapad püsivad ilusad.

Lõpuks

Seejuures olid mõned sammud, mida peaksid järgima, et puhastada ja säilitada seemisnahast saapaid. Olge kindel, et kasutate seemisnahale mõeldud puhastusvahendit, töötlemist ja plekieemaldusspreid, mis parandavad nahka ja vähendavad tolmu ja mustuse kogunemist.

Ärge unustage jälgida jälgida määrdumise astet, sõltuvalt sellest võib vajada taas puhastamist kuude-kolme kuu jooksul. Kui töö on lõppenud, aseta saapad sobivalt kuivale asukohale ja lase neil täielikult kuivada enne seljas kandmist.