Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada praeahju?

Kuidas puhastada praeahju

Kui olete nagu paljud ja armastad toitu valmistada, siis on võimalik, et olete oma praeahju ülekoormatud erinevate toiduainetega. Kuid kas olete kunagi mõelnud, kuidas oma praeahi korralikult ja tõhusalt puhastada? Paistab, et see on teie õnnepäev, sest just selles artiklis, õpid, kuidas korralikult oma praeahi puhastada.

Miks on praeahju puhastamine nii oluline?

Praeahju puhastamise põhiline eesmärk on eemaldada kõik bakterid, saasteained ja suits, mis on aja jooksul kogunenud. Kui praeahi ei ole puhastatud, võivad saasteained ja rasv koguneda, mis võib põhjustada tulekahjuohu ja mõjutada toidu maitset.

Kuidas puhastada praeahju?

Praeahju puhastamine peaks olema korrapärane ja seda ei tohiks jätta viimasele hetkele. Siin on mõned lihtsad sammud, kuidas korralikult ja tõhusalt praeahi puhastada.

Samm 1: Lülitage oma praeahi välja ja laske sellel täielikult jahtuda.

Enne praeahju puhastamist veenduge, et ahju küpsetusfunktsioon ja kuumus on välja lülitatud. Lase praeahjul vähemalt tund aega jahtuda.

Samm 2: Eemaldage kõik praeahjus asuvad eemaldatavad osad.

Enne puhastamist eemaldage kõik praeahjus olevad eemaldatavad osad nagu restid, küpsetusplaadid, valgustuse katted jne. Need eemaldatavad osad on tavaliselt valmistatud roostevabast terasest või emailitud pinnaga.

Samm 3: Valmistage praeahju puhastusvahend ette.

Enne praeahju puhastamist valmistage ette praeahju spetsiaalne puhastusaine või isetehtud puhastusaine. Iseseisvaks puhastamiseks on vaja söögisoodat, vett ja äädikat. Segage sooda ja veega kokku, et teha pasta. Kandke segu praeahju seintele ja laske 15 minutit seista. Pärast seda loputage praeahi äädikalahusega. Spetsiaalne puhastusaine on eriti efektiivne ja kasulik, kui teil on raskeid rasvaseid plekke.

Samm 4: Pärast pasta puhastamist puhastage praeahju seebi ja veega.

Pärast puhastusvahendi eemaldamist puhastage praeahi seebi ja veega, et eemaldada järelejäänud kemikaalid või mustus. Kasutage kummikindaid ja puhastusrätikut või -käsnasid.

Samm 5: Puhastage praeahjus olevat tuhka.

Kui praeahjus on olnud tulekahju, siis on oluline ettevaatus ja enne tuha eemaldamist veenduge, et see on jahtunud. Kandke kopsud ja kummikindad ja eemaldage tuhk praeahju guuglitelt õrnalt. Tühjendage tuhk ja puhastage seebi ja veega.

Samm 6: Pühkige praeahju uks ja välimus.

Lõpuks puhastage praeahju välimine osa pehme lapi või puhastuskäsnaga. Kui praeahju uks on klaasist, puhastage seda klaasipuhastusvahendiga.

Kokkuvõtteks

Praeahju puhastamine on oluline, et tagada toidu ohutus ja säilitada maitse. Korraliku hoolduse ja puhastamisega kestab praeahi kauem ja selle töö tulemused on alati head. Kuid kindlasti järgige ohutusnõudeid, et vältida vigastusi ja muid probleeme. Loodetavasti olete selle artikli abil õppinud korralikult ja tõhusalt oma praeahi puhastama.