Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada nõudepesumasinat?

Kuidas puhastada nõudepesumasinat?

Nõudepesumasin on mugav abivahend köögis, kuid selle korras hoidmine võib olla üsna tülikas. Nõudepesumasinat on aga hädavajalik regulaarselt puhastada, et see ei hakkaks lõhnama ja et see võimaldaks nõusid puhtaks pesta. Selles artiklis vaatleme erinevaid meetodeid nõudepesumasina puhastamiseks.

Kõige tõhusam viis nõudepesumasina puhastamiseks on kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid. Need on tavaliselt saadaval vedeliku või tableti kujul. Valige kindlasti spetsiaalselt nõudepesumasinatele mõeldud puhastusvahendid, sest need on õrna koostisega ning ohutud masinale ja nõudele.

Enne puhastamist tühjendage nõudepesumasin, eemaldage filtreid ja loputage neid puhta vee all. Järgmiseks asetage puhastustablett alusele või valage vedelik masina põhja. Järgige kindlasti puhastusvahendi pakendil olevaid juhiseid, sest need võivad erineda tootjate lõikes.

Lisaks spetsiaalsetele puhastusvahenditele saate nõudepesumasinat puhastada ka looduslike vahenditega. Näiteks võite kasutada äädikat, soodat ja sidrunit. Kõige tõhusam viis on kasutada neid koos. Asetage nõudepesumasinasse tassitäis äädikat, lisage pool tassi soodat ning pigistage juurde poole sidruni mahl. Võite ka kasutada ainult äädikat või soodat, kuid nende koosmõju annab parima tulemuse.

Lülitage masin sisse ja käivitage tavaprogramm. Pärast masina töö lõppemist loputage filtreid põhjalikult puhta veega.

Üks tähtis aspekt nõudepesumasina puhastamisel on ka trummli puhastamine. Trumli puhastamine on eriti oluline siis, kui olete märganud ebameeldivat lõhna masina seest. Selleks lisage trumlisse üks tass äädikat ja käivitage masin. Laske masinal töötada tavalise programmi kaudu. Seejärel laske masinal seista avatud uksega vähemalt tund aega, et trummel saaks kuivada.

Igapäevase nõudepesu kõrvalt on oluline ka regulaarselt kontrollida nõudepesumasina filtreid ja puhastada neid, kui need on määrdunud. Määrdunud filtrid võivad ummistuda, mis raskendab masina tööd ja võib põhjustada ka lõhna.

Lisaks ülalmainitud meetoditele on oluline ka masina puhastamine väljastpoolt. Hoidke nõudepesumasin alati puhtana. Pühkige selle välispind puhta niiske lapiga. Kui masinas on ette tulnud plekke või mustust, siis kasutage õrnatoimelist puhastusvahendit.

Kokkuvõtvalt on oluline nõudepesumasinat regulaarselt puhastada, et tagada selle optimaalne töö ükskõik millises olukorras. Kõige efektiivsemad viisid on kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, looduslikke vahendeid või kombinatsiooni mõlemast. Masinat tuleb puhastada nii seestpoolt kui ka väljastpoolt. Kui olete korralikult puhastanud nõudepesumasina, laske sellel kindlasti kuivada enne uue pesutsükli käivitamist.