Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada kaevu?

Kuidas puhastada kaevu

Kaevud on vajalikud veesüsteemide loomisel. Paljud neist annavad meile juurdepääsu puhtale joogiveele, kuid aja jooksul hakkavad nad kogunema mitmesuguste saasteainete, nagu sädeme, raskmetallide, kemikaalide ja muude jäätmete, poolest. Sellepärast on nii oluline oma kaevusid perioodiliselt puhastada.

Kuidas puhastada kaevu

Kaevu puhastamiseks on kaks peamist meetodit: professionaalsed teenused ja iseseisev puhastamine. Kui teil on kodus väike kaev ja arvate, et olete võimeline iseseisvalt puhastama, võite seda teha, kui teil on õiged riistad ja teadmised.

Professionaalne teenus

Kui te ei usalda enda võimeid või soovite lihtsalt veenduda, et teie kaev on korralikult puhastatud, võite palkata professionaalid. Professionaalne puhastusettevõte kasutab spetsiaalset varustust ja tööriistu, sealhulgas tõstukuure, et eemaldada saasteainete kihte kaevu põhjast.

Nad hoiavad ka kõik vajalikud kaevanduste keemilised ühendid, nagu naatriumhüpoklorit, kaevu seintele ja põhjale kandmiseni. See keemia aitab tappa baktereid ja muid mikroorganisme, mis võivad olla läbipaistvad, kuid kahjulikud.

Pärast seda kasutavad nad spetsiaalset pumpa, mis pumbab kogu saastunud vee kaevust välja. Siis hinnatakse puhta vee kvaliteeti, mis on tagasi kaevu lastud, et veenduda, et see on puhas.

Iseseisev puhastamine

Kui ka te otsustate puhastada kaevu ise, peate tegema mitmeid samme. Järgmised abinõud aitavad teil kaevu tõhusalt ja ohutult puhastada:

Ettevalmistamine:

Enne kaevu puhastamist peate veenduma, et see on valmistatud selleks ette ja on ka kaevusoleku kohas seaduslik.

Veenduge, et teil oleks kaevu kaane kõrval, vajaduse korral lukustus, et vältida juhuslikku väljalaskmist.

Eemaldage igasugused prahi ja sodi kaevu kohal, eriti taimed ja lehed.

Kandke sobivat turvavarustust nagu kummikindad, prillid ja riided, et kaitsta ennast vee saastumise eest.

Puhastamine

Alustage kaevust vee äravooluga ja eemaldage põhi.

Kasutage kaevupumba, et eemaldada viimane vee kiht.

Eemaldage kaevupõhjal hoiused ja taigna kurni abil.

Pärast põhja puhastamist täitke kaev joogiveega, et tagada puhta vee kvaliteet, mida kasutatakse tulevikus.

Kokkuvõte

Kaevude puhastamine on oluline rajatis, mis annab juurdepääsu puhtale joogiveele. Kaevude saastumine on ohtlik, seetõttu tuleb neid regulaarselt puhastada. Kui otsustate kaevu puhastada ise, siis veenduge, et teie turvavarustus oleks korralikult paigaldatud, ja järgige kõiki korrektseks puhastamiseks vajalikke samme. Ka professionaalne teenus on kättesaadav ja aitab teil kaevu kiiresti ja hõlpsalt puhastada.