Nullkulu

Nullkulu

kuidas puhastada diivanit?

Kuidas puhastada diivanit

Kodumajapidamises on diivan üks tähtsamaid mööbliesemeid. Kui diivan on vajalik, et me saaksime lõõgastuda pärast pikka tööpäeva, siis diivani puhastamine on sama tähtis kui igapäevane koristamine kodu üldine puhtus.

See artikkel räägib sellest, kuidas diivanit puhastada nii, et see püsiks värske, puhas ja meeldiv ka edaspidi.

Mida kasutada diivani puhastamiseks?

Enne kui alustate diivani puhastamisega, valmistage ette mõned tööriistad:
• tolmuimeja koos pöördharjaga
• pehme, puhta lapiga, mis ei jäta mingeid jääke diivanile
• vesi ja neutraalne seep
• desinfitseerimisvahend (näiteks alkohol või äädikas)

Kõigepealt eemaldage lihtsalt kõik diivanilt nähtav mustus – tolm, lehed, juuksed. Seejärel kasutage pöördharjaga tolmuimejat, et eemaldada sügavam mustus, nagu plekid ja juuksed.

Diivaniandmelehe eemaldamiseks segage soe vesi ja neutraalne seep. Kastke lapiga sellelahusesse, pigistage liigne vedelik välja ja pühkige diivan puhtaks.

Kuidas eemaldada diivanilt plekid?

Mõned diivanikatted võivad plekkide eest tundlikud olla. Siin on mõned juhised, mida järgida, kui proovite mõningaid levinumaid plekke kustutada.

Veeplekid
Kui diivanile on tilkunud vett, raputage üleliigne vedelik välja ja kuivatage seejärel kuivana. Ärge hõõruge, et vältida plekkide levikut.

Leemekplekid
Kui lasete midagi kuumakspõleda tassi, pliidi või muuga, on see tavaliselt kange plekk. Ja veelgi hullem, see võib diivani kuuma, rõhutama ja imbuma. Leebestage plekiga pappi või nuga. Pärast seda võite kasutada plekieemaldajat.

Õliplekid
Kui märkate õliplekki, siis võtke lahtine paber ja asetage see õlitäpi kohale. Kuivata plaastriga ja seejärel kasutage plekieemaldajat.

Tindiplekid
Tindiplekke saate eemaldada piirituselahusega ja vatitupsuga. Olge tõhus ja proovige sellele plekile järgmise kahe tunni jooksul vastu panna, vastasel juhul muutub plekk veelgi raskemaks.

Kuidas diivanit regulaarselt hoida?

Diivani regulaarne hooldus võib aidata ennetada plekke ja suurendada selle elu. Siin on mõned näpunäited diivani hea puhtuse hoidmiseks:

• Kasutage diivanikaaned. Need kaitsed aitavad kaitsta diivanit plekkide ja mustuse eest. Kui kate on määrdunud, loputage seda koheselt veega ja kuivatage õhu käes.
• Istuge korrektselt. Kui istute diivanil, hoidke toitu ja jooke kahjutuks, et need ei tilguks. Kui sööte diivanil regulaarselt, kaaluge selle asendamist söögilauaga.
• Pühkige plekid ja mustus kohe maha. Kui märkate diivanil midagi määrdunud, puhastage see kohe ära. Aja jooksul muutuvad need plekid keerulisemateks.

Kokkuvõte

Diivan on mugav koht lõõgastumiseks, kuid see nõuab samasugust hoolt ja tähelepanu kui ükskõik milline muu mööbliese. Selle artikli abil olete õppinud, kuidas diivanit korralikult puhastada ja hooldada, et see oleks puhas ja värske ka edaspidi.

Kui diivan on korralikult hooldatud, jääb see esialgse väljanägemisega pikka aega. Ärge laske mustusel ja plekkidel võita – olge ettevaatlik ja hooldage oma diivani väärtust aastateks.