Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada tänavakivi?

Kuidas paigaldada tänavakivi

Tänavakivi paigaldamine on suurepärane valik, kui soovite oma õue või aeda ilusamaks muuta. Tänavakivi on vastupidav, esteetiline ja taskukohane ning võib kesta aastaid ilusana. Kui soovite oma kodus või ärikeskkonnas tänavakivid paigaldada, siis see artikkel on just teie jaoks. Selles artiklis saate teada, kuidas tänavakivi paigaldada, millised vahendid on vajalikud ja mida peaksite selle protsessi ajal silmas pidama.

Vajalike materjalide valimine

Selleks, et tänavakivi paigaldamine õnnestuks, vajate mõnda vajalikku materjali. Teil on vaja järgmist:
• Tänavakivi
• Liiv
• Ettevalmistusmaterjalid (kettad, kaablid)
• Servalõikurid
• Tihendaja

Eeltööd

Enne kui alustate tänavakivide paigaldamist, peate valmistama ette maa, kus need asetatakse. See hõlmab mulla kaevamist ja tasandamist. Võta tõkiskingad ja mõõda ära tänavakivide paigaldamise ala. Kui see on tehtud, tuleb eemaldada kogu turvas kiht, kuni näete mulla väljajoonitud joont.

Aluspind

Seejärel on vajalik aluspinna tihendamine. Selleks kasutatakse kergelt niisket liiva, mida tuleb sageli tampida. Selle töö jaoks võib kasutada ka vibreerivat plaati, mida saab rentida. Tihenduskiht peab olema vähemalt kaks tolli paks, et tagada piisav tihedus.

Kandekihid

Kandekihid on järgmine samm tänavakivide paigaldamisel. Selleks, et saavutada tugev ja vastupidav pind, on vaja kanda varusid, nagu kruus või purustatud kivi. See minevik ei tohiks olla üleliia pikk, umbes kaheteistkümne tolli paksune kant on piisav. Selle kivi põhjakiht tuleb tihendada sama viisil nagu aluspind, kuid seejärel peab peal pool olema paigaldatud umbes kahe tolli paksune liivasõlm.

Tänavakivide paigaldamine

Tänavakivide paigaldamine on järgmine samm. Tihenduskihtide vahele pannakse kivid kindla mustri järgi. Hea näide selle kohta on T-kujuline muster. Selle muster võimaldab kividel üksteisega kindlalt haakuda ja tagab põranda nõuetekohase kandja.

Lõplik ehitus

Teie tänavakivid on nüüd paigaldatud ja võite eemaldada kogu külgedele pandud dirt. Järgmine samm on tihendus. Kasutage tihendusvahendit nagu Polymeric Sand, et kõik kivid tihedalt kokku kleepuda. See peab olema hästi tihendatud, et tagada kivide kindel püsivus.

Viimased sammud

Kui kivid on tihendatud, lõigake pinnalt servad servamislõikuriga. Täiendavate dekoratsioonide lisamiseks saate kivide vahelise ruumi istutada ka lilli, muru või muid väiksemaid taimi. Kui olete lõpetanud, eemaldage üleliigne liiv ja teie aiatee või muru on valmis.

Järeldus

Tänavakivide paigaldamine võib olla keeruline ja kohati ajamahukas ülesanne, kuid see sobib ideaalselt oma kodus või ärikeskkonnas ilusa ja vastupidava pinna loomiseks. Kui järgite seda juhendit samm-sammult, saate kindlasti eduka tulemuse. Tuleb meeles pidada, et korraliku ettevalmistuse korral on paigaldamine lihtne, kiire ja efektiivne. Kui teil tekib küsimusi, otsige professionaalset abi.