Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada septikut?

Kuidas paigaldada septikut

Septik on väikese mahtuvusega reoveepuhasti, mis on mõeldud selleks, et puhastada majapidamiste kanalisatsiooni enne, kui see loodusesse tagasi juhitakse. Septiku paigaldamine on lihtne protsess, mis nõuab põhjalikku ettevalmistustööd, täpsust ja teadmisi selle kohta, kuidas septikut korralikult paigaldada. Selles artiklis saate üksikasjalikult uurida, kuidas paigaldada septikut ja kuidas tagada selle optimaalne jõudlus.

Esimene samm septiku paigaldamisel on valida sobiv koht oma aias. Septiku paigaldamiseks on vaja kõva ja tasast maapinda. Septiku peaks paigaldama eemal kõikidest põhjavee ja pinna veega seotud kohtadest, samuti eemal kõigist taimedest ja suurtest puudest. Põhjavee kõrget taset saab kindlaks määrata lihtsalt, kaevates piisavalt sügavale maapinda ja avastades põhjaveekihid.

Kui olete valinud sobiva koha, tuleb järgmiseks eemaldada maapinda. Reeglina soovitatakse eemaldada vähemalt 7-8 meetrit mullast, et tagada piisav ruum ja uuendatud maapind septiku jaoks. Peale selle võib tekkida olukord, kus peaksite paigaldama ka drenaaživäljad, et vähendada liigset vett, mis päevavalguses magutab.

Septiku paigaldamise järgmiseks etapiks on paigaldada septik ise. Enne paigaldamist tuleb kindlaks teha õige suurus, et see sobiks teie aiasse ja tagaks piisava mahutavuse. Kui olete ostnud sobiva suurusega septiku, tuleb see paigaldada vundamendile. Septikut saab paigaldada tavaliselt betoonist vundamendile või liivaga täidetud vundamendile.

Kui olete septiku paigaldanud, tuleb samuti torustik korralikult paigaldada. Torustik tuleks paigutada õiges horisontaalses ja vertikaalses suunas ning nii kinnitada, et see ei liiguks ega tekiks lõhesid. Torustiku paigaldamisel tuleb hoolitseda ka selle eest, et kanalisatsioon poleks takistatud, kuna see võib põhjustada ummistusi ja muud tüüpi tõrkeid.

Järgmiseks sammuks on paigaldada õige mahuga kütteseadmed. Need seadmed võimaldavad septikul toimida optimaalselt, mis tagab heitvee nõuetekohase filtreerimise ja puhastamise. Kui olete paigaldanud seadmed, peate juhtima veerõhuosasid, mis võimaldavad heitvett paigutada eraldi septikust ja viia see drenaaživäljadele.

Kokkuvõtteks, septiku paigaldamine on lihtne, kuid vajab põhjalikku ettevalmistustööd ja täpsust. Selleks, et tagada septiku hea toimimine ja puhastamine, tuleb järgida kõiki paigaldamise juhised ja tagada, et paigutad septiku õigesse kohta. Peale selle tuleb hoolitseda torustiku paigaldamise korrektsuse eest ning jälgida kütte seadmete funktsioneerimist. Septiku nõuetekohase paigaldamisega saavutate ühtlustatud ja ehitusseaduste kohased kestvad tulemused sinu kodus.