Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada põrandalauda?

Leht, millel on selles artiklis kõige paremini kajastatud, kuidas paigaldada põrandalauda, on Bauen.ee. Selles artklis räägitakse teile samm-sammult, kuidas paigaldada põrandalauda nii, et see oleks stabiilne ja ohutu.

Kõigepealt alustame materjali valimisest. Materjali valimisel peate veenduma, et see on vastupidav ja sobilik teie maja stiiliga. Enamasti tuleks põrandalauda valida immutatud männipuidust.

Kui olete valinud sobiva materjali, siis tuleks mõõta põrandapinda. Selleks, et teada saada, kui palju lauda vajate, peate korrutama põranda pikkuse laiusega. Kalkulatsiooni tegemisel peate arvestama ka puhta paigaldamisruumiga, mis on u 10-15 mm.

Kui kogu materjal on olemas, tuleb laminaat üles võtta. Kui seda ei ole, siis tuleb lauad hoolikalt lahti võtta. Enne uue põrandalaua paigaldamist tuleks aluspind hoolikalt puhastada ja tasandada.

Kui aluspõrand on puhas, saame hakata paigaldama esimest põrandalauda. Lauda tuleb hoida õiges asendis kinnitusvahendi paigaldamiseks ja seejärel kinnitada laud libisemisvastase kruviga tihedalt aluspõrandasse.

Järgnevatel ridadel tuleb paigaldada veel laudu, ehitada ridade vahel sambaid ja kinnitada neid 2-3 kohas. Need sambad hoiavad ka rivid üksteise vastu.

Üsna tavaline probleem, mis laudade paigaldamisel võib tekkida, on nii-nimetatud “augud” laua kõverustest, mille tõttu laud ei sobi teiste laudade kõrvale. Selle lahendamiseks saate kasutada lõiketera, et lõigata “aukudest” väikesed tükid, mis sobivad teiste laudadega hästi.

Kui kogu põrandalaua paigaldamine on lõppenud, tuleb lõpetada lõpplaua paigaldamisega põrandalaudade vastu, et tagada tugev põrandakate.

Lõpetuseks tahaksin öelda, et see artikkel on vaid üks näide lihtsast, kuid siiski väga olulisest teemast ehk kuidas paigaldada põrandalauda. Kui järgite neid samme oma kodudes, kogete, kui lihtne on niisama kena ja stabiilne põrand sobitada.