Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada murukivi?

Kuidas paigaldada murukivi?

Murukivi on üks ilusamaid ja tugevamaid pinnakattesüsteeme, mis on saadaval. See võib olla kasulik terrasside, grillialade ja jalgradade jaoks, et luua ilusaid, madalaid hoolduskulusid. Kui olete huvitatud murukivi paigaldamisest, lepite kokku, et see on korralikult ettevalmistatud ja paigaldatud.

Vajalikud vahendid.

Murukivi paigaldamisel on mitmeid vajalikke materjale ja tööriistu. Te vajate: puhta mulla äravooluks; antud ulatus, kui teete oma rajamistööd ise või palgata professionaalset; reha, et tasandada mulda; labidakott, et transportida või viia viis kuiva materjali; sae lõikamiseks ja lõikamiseks; mõõdulint, et mõõta pindala murukivi; puhta mulla küljekallutuste jaoks; tugevad kummitöökindad, et hoida käsi haavu eest ning silmamaski, et vältida ehitusprügiga silmi vigastamast.

Kontrollige mulda.

Pärast seda, kui olete valinud oma murukivi värvuse ja stiili, on vaja kontrollida mulda. Kui muld on märg, tuleks seda võimalusel kuivatada. Kui muld on kuiv, tuleb seda niisutada. Sõltuvalt kliimast võib mulla äravool olla oluline. Pinnase liigne niiskus võib kivide liikumise mõjutada.

Vajadusel tee korrektuur.

Kuna kõikides piirkondades on erinevad mullatüübid ja temperatuurid, tuleks kohale jõudes olukorda hinnata. Kui maa kaldub, tuleks teha kohandused. Tugi kruus või betoon võib olla vajalik.

Aluspind

Enne paigaldamist peate kindlustama kindla, laialdase ja tasase aluse. Selle saavutamiseks tehke kõigepealt aluse auk. Selleks võtke augur, mis sobib teie mulla/turba tüübile ja kõikige korjatud kohtade jaoks, umbes 6-8 tolli sügavale maasse. Seejärel pakkige lahtine muld selles piirkonnas. Tugeva aluse üks hea aspekt on see, et kive ei liigu palju või ei nihku sulailmastiku tõttu.

Paigalda kivid.

Murukivi paigaldamisel peate alustama perimeetri kivide paigutamisest. See tagab, et kõige väiksemaks paisutamiseks jääb piisavalt ruumi. Kivid tasakesi pistaksid. Vajadusel puurkaevu vesi või hommikupoole vabandusele.

Valmista lüngad.

Katkejõuks mõeldud kivide vahel peaks olema herneterasuurune vaba ruum. See väldib veekahjustuste tekkimist ja hoiab vältimatuid amortisatsioonikahjustusi. Pärast kivide paigutamist pane mööda tallate muld herneterasuuruseks piluks.

Hinnake oma muudatusi.

Pärast mõne nädala möödumist hinnake oma tööd mõne uue kohandus-, töö- või tugevdamisvajaduse kindlakstegemiseks.

Järeldus

Lisaks loetletud juhistele ja tööriistadele on murukivi paigaldamine võimalus anda oma väliruum väljapaistva välimusega, vähendades samal ajal hoolduskulusid. Kui olete huvitatud murukivi paigaldamisest, on oluline hoolikalt järgida neid juhiseid ja korralikult ette valmistada vesi, ning veenduda, et teie piirkond on piisavalt kõva ja tasane.