Nullkulu

Nullkulu

kuidas paigaldada kunstmuru?

Kuidas paigaldada kunstmuru

Kunstmuru on suurepärane lahendus nii koduaeda kui ka spordiväljakule. See näeb välja ilus, on mugav kasutada ja ei nõua palju hooldust. Siiski võib paigaldamisprotsess tunduda hirmutav. Selles artiklis räägime sellest, kuidas kunstmuru paigaldada ning mida selle protsessi juures silmas pidada.

Vali parim koht kunstmuru jaoks

Kõigepealt tuleb valida koht, kuhu kunstmuru paigaldada. Ideaalne koht oleks tasane ja hästi kuivendatud. Kui valitud koht ei ole hästi kuivendatud, on soovitatav paigaldada drenaaž. Kui paigaldate kunstmuru niiskesse kohta, võib see hakata hallitama ja ilus välimus kaob kiiresti.

Eemalda vanad taimed ja umbrohi

Eemaldage vanad taimed ja umbrohi, et tagada kunstmuru paigaldamise jaoks tasane ja sile pind. Kasutage labidat ja taimede eemaldamiseks sobivaid tööriistu. Kui pinnas on kõva, kasutage labidat, et eemaldada umbrohi ja taimed.

Ettevalmistus ja pinnase ettevalmistus

Kunstmuru paigaldamiseks on vaja hea pinnase ettevalmistust. Kõigepealt tuleks eemaldada kivid, juured ja muud esemed, mis võivad kunstmuru all olla. Tasandage pinnas nii, et see oleks ühtlane ja sile. Kindlustage, et pinnas oleks piisavalt niiske.

Paigaldamise aluskihi ettevalmistus

Paigaldamiseks on vaja aluskihti. See hoiab kunstmuru kindlalt paigal ning aitab ka vältida niiskuse kogunemist mati all. Aluskihi jaoks sobib hästi liiv või graniit. Piisava aluskihi loomiseks kasutage umbes 5-10 cm liiva või graniiti.

Kunstmuru paigaldamine

Nüüd on aeg kunstmuru paigaldada. Rullige mati all olevad servad lahti ja tagage, et mati servad oleksid ühtlaselt paigutatud. Kinnitage mati servad ning asetage kunstlik muru aluskihile. Jälgige, et kunstmuru oleks paigaldatud ühtlaselt ja tasaselt.

Kinnitage kunstmuru

Kui kunstmuru on paigaldatud, vajutage seda alla jalanõude või spetsiaalsete raskuste abil. Vajutage kindlasti kõik servad maha, et kunstmuru servad ei hakkaks kõrgemaks tõusma. Jahvatage servad ja rullige need ühtlaseks.

Asetage kinnitusklambrid

Lõpuks kinnitage kunstmuru, asetades kinnitusklambrid ühtlaselt siia ja sinna. Jälgige, et klambrid oleksid paigaldatud kindlalt ja kunstmuru hoiaksid kindlalt paigal.

Kokkuvõte

Kunstmuru paigaldamine vajab põhjalikku ettevalmistust ja tähelepanu. Veenduge, et ettevalmistus ja pinnase ettevalmistus oleksid korralikult tehtud. Valige piisav aluskiht ning paigaldage kunstmuru tasaselt. Kinnitage kunstmuru kinnitusklambritega ning veenduge, et kunstmuru oleks paigaldatud kindlalt ja ühtlaselt. Kui järgite neid lihtsaid samme, nautige ilusat ja mugavat kunstmuru aastaid.