Nullkulu

Nullkulu

kuidas nisust saab sai?

Kuidas nisust saab sai

Sai on üks levinumaid toite, mis terves maailmas laialt tarbitakse. Selleks, et valmistada maitsvat, pehmet ja kohevaks paisunud saia, on oluline teada, millised on saia koostisosad. Selles artiklis räägime sellest, kuidas nisust saab sai.

Mis on nisu?

Nisu on teravili, mida kasvatatakse laialdaselt kogu maailmas ning mida kasutatakse paljudes toiduainetes, näiteks leivas, hommikuhelvestes ja pastas. Nisu tera koosneb kolmest kihist: idust, kliist ja viljakestest.

Kuidas nisust saab jahu?

Saiateo jaoks kasutatakse nisu jahu. Jahu tootmise protsess algab nisu terade kogumisega põllult. Seejärel eemaldatakse terade viljakestad, mis tähendab, et ülejäänud nisu tera sisu on puhastatud. Seejärel kooritakse nisu tera, et eemaldada idud ja kliid ning alles jääb vaid nisujahu.

Nisujahu koostisained

Nisujahu koostisained määravad selle kvaliteeti. Kõrgeima kvaliteediga nisujahud sisaldavad kuni 14% valku ja 0,5% rasva. Lisaks tärklisele sisaldab nisujahu ka vitamiine, mineraale ja kiudaineid.

Kuidas saia valmistada?

Saiateo protsess algab jahuga. Kasutatakse nisu jahu, pärmikultuuri, soola, suhkrut ja vett. Esiteks segatakse jahu ja pärm, seejärel lisatakse õli ja veidi soolaga vürtsitatud vett. Pärast seda tuleb tainas sõtkuda seni, kuni ta muutub kohevaks. Seejärel lastakse ta tõusta, moodustatakse leivad ja pannakse ahju küpsema.

Selle käigus muutub nisu saiaks

Nisu koostisained reageerivad protsessis omavahel ja nagu tainasse sõtkunud kukk saab suuremaks, nii paisub ka saia või leivatüki mahu ja suuruse poolest. Küpsetatud saia koostis on samuti muutunud, kuna toiduvalmistamise käigus tekivad reaktsioonid.

Saia erinevad liigid

Sai on erinevat tüüpi ja kvaliteediga. Igasuguse saia põhijoon on selle maitsmine maitsvat ja olek sellel heal korraldusel vormis olemine, kus on õige kogus õhku ja maitset. Kuid mõned saiad võivad sisaldada ka täidlasi ja tervislikke koostisosi, nagu täisterajahu, seemned, pähklid ja kuivatatud puuviljad.

Järeldus

Sai on maitsva ja populaarse toiduaine, mida kõik armastavad. Kuid selleks, et valmistada maitsvat ja kvaliteetset saia, on oluline teada, millised on selle koostisosad ja valmistamisprotsess. Nisu on nende põhikomponent, mis muudetakse jahuteo protsessi käigus saiax. Kõik saia erinevad liigid võivad sisaldada ka tervislikke täiteaineid, kuid oluline on alati tagada saia õige värskus ja koostis.