Nullkulu

Nullkulu

mida tehakse nisust?

Tere hommikust kõigile! Täna räägime nisust ja selle kasutamisest meie igapäevaelus. Nisu on üks levinumaid teravilju, mida inimesed kasutavad toiduainetes, nagu leib, pasta ja küpsetised. Kuid nisu kasutamine ulatub kaugemale ainult toiduainetest, sest nisutooteid kasutatakse ka mitmel muul otstarbel. Selles artiklis uurime täpsemalt, mida tehakse nisust.

Nisu kasutamine toiduainetes
Nisu on levinuim kasutatava teravili toiduainete tootmiseks. Leib, pasta, pizza, küpsised, krõpsud, saiad ja paljud muud nisupõhised toidud, mida me sööme. Nisu kasutamine toidutootmises on nii laialdane, sest see sisaldab palju tärklist, mis muudab nisutooteid kergesti valmistatavaks ja maitsevaks.

Toiduainetööstusele lisaks kasutatakse nisu ka loomasöödana. Paljud loomakasvatajad segavad nisujahu loomade toidule. Nisu sisaldab palju valku, vitamiine ja mineraale, mis aitavad loomadel tervena püsida.

Nisu kasutamine meditsiinis
Võite olla kuulnud gluteenitalumatusest. Gluteen on valk, mis esineb nisus ja paljud inimesed ei saa seda seedida. See võib põhjustada seedeprobleeme, nagu iiveldus, kõhuvalu ja kõhulahtisus. Kuid jah, nisu toob ka mitmeid eeliseid. Nisu kasutatakse meditsiinis paistes ja punetavate silmade raviks. Nisu sisaldab palju antioksüdante ja muid toitaineid, mis aitavad leevendada põletikku ja vabastada silmi tursest.

Nisu kasutamine kosmeetikatööstuses
Kosmeetikatööstus on veel üks tööstus, kus nisu leidub sageli koostisosadena. Paljud kosmeetikaettevõtted kasutavad nisuiduõli nahahoolduses, kuna see sisaldab palju vitamiine, mineraale ja rasvhappeid, mis aitavad naharakkudel uueneda. Nisu on ka hea niisutaja, mis annab nahale noorusliku sära.

Kokkuvõte
Nisu on tavaline teravili, mida kasutatakse laialdaselt toiduainetööstuses. Nisu sisaldab palju tärklist, valke ja vitamiine, mis muudab selle populaarseks mitmetes tööstusharudes. Lisaks kasutatakse nisu ka meditsiinis ja kosmeetikatööstuses. Nüüd, kui teate, mida tehakse nisust, võite jätkata nisu tarbimist rohkem teadlikult. Tervisliku eluviisi oluline osa on teadlikkus sellest, mida me sööme ja kuidas see meie kehale mõjub.