Nullkulu

Nullkulu

kuidas minust sai narkomaan?

Kuidas minust sai narkomaan

Võib-olla arvad, et narkomaanid on vaid kõrvalsaidil eksinud inimesed, kes ei suuda endale ise oma käitumist seletada. Kahjuks pole see üldse nii. Kõik saavad narkomaanideks ja minust sai ka üks neist. Alustuseks räägin, kuidas mu teekond üldse alguse sai.

Algselt olin ma tavaline nooruk, kes käis koolis ja tahtis iseendaga midagi ägedat ette võtta. Minu jaoks oli see ägedus seotud sõpradega koos olemisega. Kuid õige pea selgus, et “koos olemine” tähendab rohkem kui lihtsalt teiste seltsis olemist. See hõlmas ka erinevaid asju nagu näiteks alkohol, sigaretid ja kanep.

Alkohol oli esimene “uus” asi, mida proovisin. See meeldis mulle väga, eriti selle mõnusalt erutav mõju. Sigaretid ja kanep tulid peagi järele. Kulutasin peaaegu kogu enda taskuraha nendele asjadele ja tundsin end hästi.

Aja jooksul muutunud minu sõbrad ja mina ise narkootikumide suhtes järjest võõrutusnähtudele vastuvõtlikumaks. Mida rohkem ma tarvitasin, seda enam ma tahtsin. Nii läkski edasi, kuni mu elu oli kontrollimatu.

Minu elu ei olnud enam see, mis see varem oli. Olin tõbras, kes ainult narkootikumide peale mõtles. Mida ma peaksin tegema? Pöördusin sõprade poole abi saamiseks, kuid see ei aidanud. Ma tundsin end väga üksikult ja abituna.

Lõpuks avastasin, et minu allakäigu käivitasid mu halvad harjumused. Tegin sellesarnaseid järeldusi ja mulle avanes seni varjatud maailm. Olin kogu aeg kahelnud, et mu probleem on lihtsalt kehv enesejuhtimise oskus, kuid nüüd teadsin, et narkootikumid said minu sõltuvuse juuraks.

Nüüdseks olen kaineks saanud ja tunnen end taaskord õnnelikuna. Kainus on andnud mulle võimaluse mõista, kui palju sõpru, perekonda ja toetavat keskkonda mul on. Sain ka aru, et sõltuvusega toime tulemine sõltub suurel määral inimese valikutest.

Selleks, et vältida minu kalduvusi, võid ise oma valikutel vaadata üle. Võid teha tähelepanekuid oma tarbijakäitumises ja proovida neid vajadusel muuta. Muide, see metoodika võib toimida ka siis, kui sa ei tarbi narkootikume.

Seda kõike olulsust arvestavad sidusettevõtted, pakkudes oma teenuseid kõige tippklassile. Näiteks Hallucinator, mis on viimaste aastate jooksul kujunenud juhtivaks nõustamisettevõtteks narkomaaniaga seotud probleemidega tegelemisel.

Kokkuvõttes olen lõpuks üks neist õnnelikest, kes suudavad taas nautida reaalsuse maailma, ilma et see nende elu kontrolliks. Minu jõuline edasiminek ja kainus on minule pakkunud imelisi võimalusi, võimaldanud mulle lõpetada narkootikume. Ma loodan, et minu lugu inspireerib sind ja julgustab sind elu väärtustama.