Nullkulu

Nullkulu

kuidas lapsel palavikku alla saada?

“Kuidas Lapsel Palavikku Alla Saada” – Tervise Nõuanded Palaviku Leevendamiseks

Palavik on üks levinumaid tervisehädasid, mis mõjutab nii täiskasvanuid kui ka lapsi. Kui lapsel on palavik, on see märk sellest, et midagi valesti on tema kehas ja tema immuunsüsteem võitleb kehaliste sümptomite vastu. Kuigi palavik on loomulik reaktsioon infektsioonile, võib see kogemus olla lapse jaoks ebameeldiv. Üldiselt võib palavikku leevendada, kuid mõnel juhul võib see vajada ravi. Selles artiklis jagame teiega tõhusaid tervisenõuandeid, kuidas saate aidata oma lapsel palavikku leevendada.

Mis on Palavik?

Palavik on kehatemperatuuri tõus, mis tavaliselt jääb vahemikku 99,5 kuni 103 Farenheit (37,5 kuni 39,5 kraadi Celsius). Palavik tekib siis, kui kehal on mingi infektsioon, olgu siis tegemist viiruse või bakteriga. Kehas käivitatakse immuunsüsteem, mis püüab nakkusega võidelda. Kui immuunsüsteem reageerib, vabastab keha kõrgemad temperatuurid, mis aitavad võidelda nakkusega. See tähendab, et kui lapsel on palavik, siis on ta nakatunud millegagi ja tema keha töötab selle vastu võitlemiseks.

Kuidas Palavikku Mõõta?

Kui kahtlustate, et teie lapsel on palavik, on oluline teada, kuidas seda õigesti mõõta. Võite seda teha kahe meetodi abil – suukaudse temperatuuri mõõtmine ja kaenlaaluse temperatuuri mõõtmine. Suukaudse temperatuuri mõõtmiseks tuleb kasutada digitaalset termomeetrit ja asetada see lapse suhu terveks 5 minutiks. Kaenlaaluste temperatuuri mõõtmiseks asetage termomeeter lapse kaenla alla ja oodake ka terve 5 minutit.

Kuidas Palavikku Leevendada?

Kõige efektiivsem viis palaviku leevendamiseks on lapse keha jahutamine. Siin on mõned tervisenõuanded palaviku leevendamiseks:

Annustage Palavikualandajaid

Annustage lapsele sobivaid palavikualandajaid kao paratsetamooli või ibuprofeeni. Palaviku tõttu võib lapsel tekkida ebamugavustunne ja valu, kuid palavikualandajad aitavad seda leevendada.

Võtke Vann

Lastevannis istumine on suurepärane viis keha temperatuuri alandamiseks. Soovitav on kasutada jahedat vett, kuid väga külmade ainete kasutamine võib lapsele ebameeldivust tekitada. Lisage veidi söögisoodat vette, mis aitab liigset higistamist vältida.

Laske Lapsel Juua Rohkelt Vedelikke

Kui lapsel on palavik, higistab ta rohkem ja tal võib tekkida vedelikupuudus. Veenduge, et laps joob ohtralt jahedaid vedelikke, näiteks vett, mahla või limonaadi. Kui laps ei taha midagi juua, proovige talle pakkuda jäätist või marjapüreed.

Kasutage Märga Lappi

Kasutage niiskeid lappe, et jahutada lapse nägu, kaela ja randmeid.

Hoidke Kummalgi Jalgu Külma Veega Vannis

Selle meetodi abil saab keha jahutada ja vähendada palaviku kestust.

Millal Peaksin Pöörduma Arsti Poole?

Kui teie lapsel on palavik, siis peaksite jälgima tema seisundit. Kui palavik kestab kauem kui 3 päeva või tõuseb kõrgele tasemele, näiteks üle 104 Farenheit (40 kraadi Celsius), võib see olla märk all-läänud tervisest. Samuti tuleks arsti poole pöörduda, kui lapse palavikku kaasnevad muud sümptomid, nagu oksendamine, kõhulahtisus, krambid, köha või valu rinnus või kõhus.

Lõppsõnad

Palaviku leevendamine võib olla keeruline, kuid need tervisenõuanded aitavad teie lapsel kiiresti taastuda ja end mugavalt tunda. Samuti on oluline meeles pidada, et parem ennetav kui raviv ravi ning vanemad peaksid panema rõhku oma lapse haiguste ennetamisele. Lihtsalt tagage, et teie lapsel oleks piisavalt jahedaid vedelikke kogu päeva jooksul ja järgige palaviku leevendamiseks esitatud tervisenõuandeid. Kui tunnete, et vajate täiendavat abi, on alati parem pöörduda arsti poole ning konsulteerida temaga.