Nullkulu

Nullkulu

kus on filmitud vanad ja kobedad saavad jalad alla?

Kus on filmitud Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla?

Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla on üks enim armastatud Eesti filme viimase paarikümne aasta jooksul. Paljud eestlased mäletavad filmi esilinastust ning kui loetleda populaarseid Eesti filme, siis kindlasti on Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla esimese kümne hulgas. Selle filmi edu võti on humoorikas ja omanimeline nimi, sümpaatsed tegelased ning ehedalt eestilik atmosfäär.

Agaramad Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla fännid on hakanud ka ringi vaatama, kus filmi stsenarist ja režissöör Toomas Hussar seda filmi tegi. Meie kireva ajaloo puhul on kahe aastakümne tagused Tallinna tänavad tundmatuseni muutunud ning vanad hooned on lammutatud ja uued rajatud. Siiski on üht-teist alles jäänud, mis veel tänagi meile Kim, Kärde ja Silveri tegemisi meenutab.

Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla sisaldab mitmeid legendaarseid stseene. Üks populaarsemaid stseene toimub Viru Keskuse veerul, kus kogu kolmik on täis võitlusvaimu ja süttinud armastusest. Samuti leidsid filmile asetatud stseenid aset nii Eesti Ajaloomuuseumis kui ka Uno Loopi kohvikus.

Kuid kus siis täpsemalt Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla filmiti? Kui sa oled selle filmi tõeline austaja, siis oled sa ehk külastanud mõnda filmitud kohta.

Üks populaarsem koht, kus filmi stseene filmiti, on Telliskivi Loomelinnak. See kunagine tööstusala on nüüdseks saanud polüfunktsionaalseks kultuurikeskuseks, kus saab nautida nii head sööki, erinevaid üritusi kui ka avastada huvitavat arhitektuuri Tallinna boheemlaslikus kultuurikeskkonnas.

Tallinna vanalinnas on ka palju kohti, kus filmi stseene filmiti. Raekoda ja Lennusadam on vaid mõned näited olulistest kohtadest, mis filmi fooniks said. Need tähelepanuväärsete vaadetega kohad on ka muul ajal suurele turismihuvi osaks ja saavad tihti külastusaegu broneerides kiiresti täis.

Lisaks veel mitmed ühiskondlikud kohad nagu kino Sõprus ja Viru keskus, kus saab nautida filmilist fooni ja samastuda kogu kollikuga.

Kokkuvõttes on palju kohti, kus Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla filmitud. Need kohad on Tallinna ja Eesti jaoks sümboolsed ning me teame neist, sest šarmantne trio siin tantsis. Filmi võib vaadata omamoodi linnamänguna, kus saab külastada midagi uut ja samas ka vanade aegade mälestust.

Tallinnas on nüüd palju muutunud. Näete kõiki neid muudatusi nii ehituses kui ka linnakeskkonnas korraga. Kui Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla võttepaikade vaatamisest on huvitatud, siis tasub kindlasti külastada mitmeid kohti, kus filmi stseene filmiti.

Vanad ja Kobedad Saavad Jalad Alla on jätkuvalt väga populaarne ning sisaldab ka palju visuaalselt ilusaid kohti. Paljud filmi stseenid on kindlasti jäänud mitmete eestlaste mällu. Kuidas tuleb lahendada elusurseerijate kohtumine, vaestel on raske ja Eurovisiooni-finaali nurjumine – need olid osad kohad, kus filmi stseene filmiti. Siin põimuvad filmilugu Tallinnaga ja me tähistame Eesti kino edu tänu sellele võrratule filmile.

Kui soovid ka ise Tallinna kultuuriliseks hubiks saada, siis hoia end kursis kohalike sündmustega ning avasta uusi põnevaid kohti. Võibolla leiad sealt uue mälestusväärse koha oma lemmikfilmide võttekohtadest.