Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasta kurke?

Kuidas kasta kurke

Kui soovite endale kasvatada oma aia kurke, siis kastmisest on saanud üks olulisemaid istutamise, kasvatamise ja saagikoristuse projekti võtmeid. Kurgikasvatus nõuab ühtlast niiskust, eriti õitsemise ajal, mis võib põhjustada viljade korjamisel probleeme, kui neid ei kasta piisavalt.

Kuidas siis kurke õigesti kasta? See artikkel käsitleb peamisi aspekte, et saaksite oma kurgid kiiresti kasvama panna.

Valige õige aeg ja koht kastmiseks
Kurkide kastmine peaks toimuma enne päikesetõusu või pärast päikese langemist. See aitab vältida päikesevalguse kahjulikku mõju taimele ning tagab, et kogu niiskus on kättesaadav ja jõuab juurteni. Valige kohad, mis sobivad hästi kastmiseks, nagu niidud või augud, mis võivad vett kinni pidada. Kui kastate kurnavat päeva, võib niiskus aurustuda liiga kiiresti ja sellel pole positiivset mõju taimedele.

Valige õiged väetised
Kurkide kasvatamisel on oluline valida õige väetis. Kõige lihtsam viis taimede korralikuks toitumiseks on muldade viljastamine orgaaniliste väetistega, nagu sõnnik või kompost, aga ka kaubandusliku väetisega. Parim aeg väetada on kohe pärast kurnatavat kastmist, et kõik toitained jõuaksid taimedeni.

Kasta korrapäraselt
Kurkide kastmine peab olema korrapärane. Väga kuuma ilmaga peab kastmist vähemalt korra päevas tegema, samas kui pehmete ja niiskete päevade puhul ei ole nii sagedast kastmist vaja.

Kasutage häid kastmismeetodeid
Kurkide kastmiseks on palju meetodeid, sealhulgas kevadised jooned ja tilkkastmine. Kõigil juhtudel on oluline, et vesi jõuaks taimede juurteni ja et taime lehed ei jääks liiga märjaks. Kui lehed saavad liiga märjaks, võib see põhjustada haigusi, nagu hallitus.

Leidke õige kogus vett
Kurkide kastmisel tuleb tähelepanu pöörata ka kogusele. Ärge andke taimedele liiga palju vett, kuna see võib põhjustada niiskuse stressi, kusjuures juured mädanevad. Kuid ka liiga vähe vett võib põhjustada taimedele kahju, sest see takistab taimekasvu. Seega, leidke tasakaal ja kastke mõõdukalt.

Kontrollige mulla niiskust
Juurdunud kurgid vajavad niisket, kuid mitte märga mulda. Seetõttu on oluline kontrollida mulla niiskust, et tagada piisav niiskus, kuid mitte liiga palju. Üks võimalus mulla niiskuse taseme kontrollimiseks on mulda vajutades ja kontrollides niiskustaset enne järgmist kastmist.

Kokkuvõtteks tuleb märkida, et kurgid vajavad niisket mulda, et kasvada, ning seetõttu on oluline tagada, et need oleksid piisavalt kastetud. Tehke kindlasti kindlaks, milline on teie piirkonna kliima, et saaksite valida õige kastmise meetodi ja koguse. Järgides neid juhiseid, saate kerge vaevaga kasvatada suurepäraseid kurke oma aias.