Nullkulu

Nullkulu

kuidas marineerida kurke?

Kuidas marineerida kurke

Marineeritud kurgid on väga populaarne suupiste, eriti suvel või ilusa ilmaga. Lihtne ja kiire valmistada, tasub vaeva ära, kui oled üks nende inimeste hulgast, kel on suur armastus hapukurgi vastu. Selles artiklis uurime, kuidas marineerida kurke kodus lihtsalt, tervislikult ja maitsvalt.

#Mida peate teadma marineeritud kurkide kohta

Enne, kui alustada, räägime veidi marineeritud kurkide ajaloost ja nende olulisusest kohalikus köögis. Marineeritud kurgid on populaarsed paljudes riikides, näiteks USA-s, Venemaal ja Eestis. Need on populaarsed ka seetõttu, et neid on lihtne valmistada ja neil on pikem säilivusaeg kui toores kurk. Lisaks aitavad happelised kurgid ka kaasa seedimisele ja tugevdavad teie immuunsussüsteemi.

#Marineeritud kurgi retsepti koostisosad

Marineeritud kurgid valmistatakse järgmistest koostisosadest:

– 1 kg kurki
– 1,5 – 2 liitrit vett
– 250 ml äädikat
– 1 spl. soola
– suhkrut 200 g
– jahvatatud kaneeli maitse järgi
– nelki maitse järgi
– tilli
– petersell
– küüslauk

#Marineeritud kurgi valmistamine

Koostisosadest rääkides on oluline märkida, et mitte kõigil ei ole samad eelistused. Seega võib olla erinevaid variatsioone marineeritud kurkide valmistamisel. Siiski on allpool toodud põhilised sammud, mida saate kasutada:

Esiteks peske kurgid põhjalikult ja lõigake viiludeks või jätke need tervelt. Jätke kuni kurgid on kuivaks jäänud.

Järgmine samm on muljumine. Vahetult enne marineerimist peate kurgid muljuma. Selleks paneme kurgid anumasse, kus me marineerime. Seejärel viskame kõvadesse marju, näiteks köömneid, mustad kuivatatud sõstrad ja kirsid. Tainapealseks saate kasutada ka kapsaslehti. Seejärel lisage vesi.

Lase kurgid külmkapis 12 tundi seista. Seejärel valage veest välja ja loputage kurgid külma veega puhtaks.

Kõige olulisem samm on marineerimine. Keetke vesi, äädikas ja sool veekannus. Kui sool ja suhkur on sulanud, valage segu kurgi peale. Nagu eelmises etapis, saate kasutada kapsaslehti, soola või veega kurgi hapestamist.

Lisage maitseained: kaneel, nelk ja küüslauk. Oluline on lisada ka tilli ja peterselli. Kui olete kõik koostisosad lisanud, sulgege konteiner tihedalt ja laske vähemalt paar päeva marineeruda.

#Järeldus

Marineeritud kurgid on lihtne ja maitsvate suupistete valmistamise meetod. Kui teate, kuidas marineerida kurke, võite valmistada tervislikke ja maitsvaid suupisteid, mis võivad olla ka kingitused oma sõpradele ja perele. See lihtne retsept nõuab vaid mõnda lihtsat koostisosa. Ehkki retsepti varieerimise võimalus on suur, täidavad endiselt ka põhilised koostisosad oma funktsiooni.

Seega, kui sa tõesti armastad marineeritud kurgid, aga sa ei ole varem seda proovinud, siis võite proovida seda lihtsat retsepti. Samuti võite luua oma ainulaadse retsepti, mis põhineb teie maitseelamustel. Loodetavasti aitas see artikkel teil selgitada, kuidas marineerida kurki. Nüüd on aeg alustada marineerimist!