Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasta orhideed?

Kuidas kasta orhideed?

Orhideed on üks ilusamaid lilli, mis aias ja kodus kasvatatakse. Paljud inimesed armastavad oma eluruumides hoida orhideesid erinevateks dekoratiivseteks eesmärkideks. Kuid nad ei tea sageli, kuidas neid taimeid korralikult hooldada ja kasta. Järgnevalt selgitame, kuidas kasta orhideesid, nii et need õitseksid võimalikult kaua ja näeksid välja ilusad ja terved.

Kõigepealt peab kastmiseks kasutama sobivat vett. Orhideed vajavad vett, mis on rikas mineraalide ja toitainetega. Kui regulaarselt kraani vett kasutada, võivad orhideede juured hõreneda ja taimed võivad järgnevalt kuivada ja ära surra. Seetõttu on soovitatav kasutada destilleeritud vett, vihmavett või filtreeritud vett.

Orhideesid ei tohi üle kasta. See on taimedele kahjulik ja võib põhjustada mädaniku teket juurtes. Seetõttu peab enne kastmist kindlasti veenduma, et mulla pealmine kiht on kuiv. Kui muld tundub niiske, siis võib kastmise edasi lükata mõne päeva või nädala võrra.

Orhideed vajavad palju õhku. Seetõttu on soovitatav kasutada avatud potti, kus taime juured saavad ruumi vabalt hingata ja õhku saada. Kasutades suletud potti, võivad juured niisketest tingimustest mädanema hakata.

Orhideede pott peaks olema väiksem kui taim ise. Kui pott on liiga suur, siis võib see viia mulla liigse kuivamiseni ning juurte mädanemiseni. Seetõttu peaks pott olema kohandatud konkreetse orhidee suurusega.

Orhideed vajavad valgust, kuid ka selle liig võib taimede kasvu kahjustada. Kui orhidee kasvab põhjapoolsel aknalaual, võib selle valgustustuvi olla liialt väike, mõjudades taime kasvule ja surmale. Seetõttu tuleb eelistada lõuna- või läänepoolset aknalauda.

Orhideede kastmiseks tuleks kasutada pihustuspudelit tänu sellele saavad taime lehed piisavalt niiskust ja vett. Orhideede kastmisel ei tohi unustada, et lehed vajavad ka niiskust, kuna neist taime omapärane väljanägemine tuleneb.

Kokkuvõtteks võib öelda, et orhideede hooldamine ja kastmine on lihtne, kuid vajab tähelepanu ja hoolt. Orhideede ilus ja terve välimus sõltub eelkõige ümbritsevast keskkonnast, mis peab tagama taimele sobivad olud ning hoidma ta tervena. Kõige olulisem on aga sobiv valgus, õige kastmine ja piisavalt õhku. Kui järgite neid näpunäiteid, võite kindel olla, et teie orhideed õitsevad pikka aega.