Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasta jõulutähte?

Kuidas kasta jõulutähte?

Jõulutäht on kaunis taim, mis kaunistab kodu jõuluajal. Kuid paljud inimesed ei tea, kuidas seda taime korralikult kasta, et see säilitaks ilusa välimuse ja hea tervise. Selles artiklis räägime põhjalikult jõulutähe kastmisest ning kuidas seda teha nii, et taimel oleks pikem eluiga.

Mis on jõulutäht?

Jõulutäht ehk punane tähistaime on meie jõuluaegade üks enim armastatud taimi. Sellel on ilusad rohelised lehed ja erkpunased kroonlehed, mis meenutavad tähte. Jõulutäht on pärit Mehhikost ning see armastab sooja ja niisket kliimat.

Jõulutähe kastmine

Jõulutähe kastmine on väga oluline, et taim saaks piisavalt vett ja toitaineid. Kastmisel tuleks arvestada järgmiste nõuannetega:

Kasta jõulutähte ühtlaselt ja mõõdukalt. Liiga palju vett võib tekitada juuremädanikku ning liiga vähe vett võib tekitada taime närbumist ja langemist.

Kasta jõulutähte siis, kui mullapind on kuivemaks muutunud. Vältida tuleks sellega üle pingutamist, et selle mullapinna niiskuse osas olla täpne. Soovitav on kasta vähehaaval kuni muld on ühtlaselt niiske, kuid enne järgmisele tasemele minemist kindlasti oodata, et muld oleks kuiv.

Kasta jõulutähte toasooja veega, selleks on parim kas võtta vesi enne toatemperatuuriga soojenemist kraanist ja tagada jõulutähe maapinnale sobiv temperatuur.

Võib vahetevahel ka toitaineid anda, kuid ärge seda üle pingutage. Liigne toitainete andmine tuleb jõulutähele pigem kahjuks.

Kuidas hooldada jõulutähte?

Jõulutähe hooldamine algab juba selle kasvatamisprotsessist. Kuidas valida õige jõulutäht? Soovitav on valida jõulutäht, mis on elujõuline ja terve. Jõulutähe taim kuulub kuuemõõtmeliste inimeste hulka ja seetõttu tuleks eelistada taimi, millel on tervislikud õhukesed ja läikivad lehed.

Kui olete otsustanud jõulutähe enda kodu kaunistamiseks hankida, siis tuleks edaspidi taime hooldamisele tähelepanu pöörata. Siin on mõned olulised nõuanded:

Tagage taimadele vajalik keskkond: Jaheda ja külma eest hoidmine on väga oluline, sest kõik jõulutähesilma teadaanne mõjutab neid erinevalt. Kõrvetav päike võib taimed hävitada ja kõrvetassooni kuivaks muuta ning seejärel minna elukauges progresseeruvasse ulatuses. Taimed tuleks hoida ka toa loomulikus valguses, mitte otsese päikesevalguse käes.

Ärge asetage jõulutähte küttekehade lähedusse. See võib kuivatada taime ning lõppedes selle hääbumisega.

Kui jõulutäht on kaotanud osa oma lehtedest, siis võib proovida kasutada kääre ja hilisemalt ilusamaks uute kroonlehtede kasvatamiseks tuleks veel aega anda.

Kokkuvõte

Jõulutäht on kahtlemata üks kaunimaid taimi, mida meie jõuluaegadel kohata võib. Taim vajab hoolt ja armastust, et see tasus hästi vastu jagades ilu, õnne, rõõmu ja rääkides väärtuslikest õppetundidest. Õige kastmine ja hooldus aitavad tagada jõulutähe ilusa välimuse ja hea tervise kauemaks ning annavad teile rõõmu selle imelise taime nägemisest oma kodus. Tuleta meelde esialgset “Kuidas kasta jõulutähte”, et aru saada, kui taime hooldada.