Nullkulu

Nullkulu

kui tihti kasta tomateid?

Kui tihti kasta tomateid

Tomatid on maitsvad maasikad, mida armastavad nii aednikud kui ka mitte. Kui teil on kodus tomateid kasvatatud, teate, kui väärtuslikud nad on. Kuid kui tihti tuleks neid kasta? See on väga oluline küsimus, kuna niiskusepuudus või liigne niiskus võib põhjustada vilja halvenemist. Selles artiklis räägime sellest, kuidas valida õige kastmisviis, millist vett kasutada ja kui tihti tomateid kasta.

Kasta tomateid regulaarselt

Tomateid tuleks kasta regulaarselt, kuna need vajavad niiskust, et kasvada ja areneda. Tomatid vajavad eriti palju vett viljade moodustamise ajal. Kui taim on väljaspool oma mugavustsooni, võib see lõpetada viljatamise. Seetõttu on oluline hoida taime optimaalses niiskuses. Optimaalne niiskuse tase sõltub teie asukohast. Kui olete piirkonnas, kus on palju päikest, peate kastma tomateid sagedamini kui piirkonnas, kus on rohkem vihmasadusid.

Millist vett kasutada

Tomatite kastmiseks tuleks kasutada pehmet vett, kuna rohke mineraalse sisaldusega kõva vesi võib kahjustada taime. Põhjavesi sisaldab tavaliselt rohkem mineraale kui kraanivesi, seetõttu on soovitatav kasta tomateid kraaniveega. Kraaniveele saab lisada väikese koguse sidrunhapet või äädikat, et eemaldada mineraalid.

Kui tihti kasta

Oluline on mõista, et kastmise vajadus erineb sõltuvalt asukohast, temperatuurist ja niiskusest. Kui teil on kuivem kliima, peate oma tomateid kastma sagedamini, kui te elate märgem kliimas. Üldiselt on soovitatav kasta tomateid iga 2-3 päeva tagant. Kui aga taimed on liiga kuivad, võib vaja minna sagedasemat kastmist. Tean oma taime elustsüklist ja kui see vilju annab, on hea märkida oma kalender, millal tomateid kasta. Soovitatav on kasta tomateid hommikul või hilisõhtul, kui päike on tuhmumas. Kui kastate tomateid päeva keskel, võib selle kuumus põhjustada vee aurustumist liiga kiiresti. Liiga kiire aurustumine ei lase vee osadel taime organismi sisenedas imenduda ning seetõttu vajub enamik vett maapinnale tagasi.

Kui palju kasta

Tomatite kastmise kogus sõltub taime suurusest ja selle vanusest. Kui tomateid kastad, vala vett otse taime juurtele, nii et see saab hästi läbi imbuda. Kui jätate oma tomateid kastmata, võivad nad haigestuda ja viljad ei oleks nii maitsvad. Kuid samuti tuleks vett andmetata ka hoida veepuuduse vältimiseks. Samuti on vee ülemäärane kasutamine tomatite kasvatamisel kehv valik, sest see võib põhjustada mulla taseme kahanemist, taimemürkide leostumist liigses koguses vette ja saagi kvaliteedi langust. Seepärast peaksid taime ka kastnud piisavalt vett, et see suudaks ta hoida mugavustsoonis, kuid ka piisavalt, et seda ei soodusta.

Kuidas hoida tomateid tervena

Tomatite optimaalne niiskustase on kasulik kasvu ja viljade moodustamise jaoks. Õige kastmise kaudu saab taim oma immuunsüsteemi optimeerida ning selle lehti ja varsi tugevatena hoida. Kui tomateid kastetakse korrapäraselt, on vähem tõenäoline, et taimede haigused ja kahjurid saavad neid rünnata. Seetõttu on oluline kombineerida korrapärast kastmist teiste tomatisortide hooldusvõtmetega; nagu taimede ümberpaigutamine, puhtuse säilitamine ja päikesevalguse kaitse.

KOKKUVÕTE

Tomatite võimaliku niiskustaseme olemasolu ja optimeerimiseklaargustest meie arutelus siia kirjas. Üheks klamperlauaks meie teema raames on see, et taimed kastetaks korrapäraselt ja optimaalselt. Kuidas seda rakendada, varieerub piirkonniti. Kraaniveele saab lisada väikese koguse sidrunhapet või äädikat, et hoida vett pehmena ning vältida mineraalide sadestumist. Kastmist võiks teha automaatsel kastmisseadmel. Mõlemad kasti suurus ja kastmise kogus varieeruvad sõltuvalt teie taime suurusest ja vanusest. Samuti on oluline märkida, et maapinnal on taimede hulk erisugused ning sõltuvad just selle piirkonna kliimakontsitiutsioonist. Kui kastad oma tomateid korralikult, pole taimedel tavaliselt käsitlevate haiguste või kahjuritega probleeme, ja teie saak on terve ja maitsv.