Nullkulu

Nullkulu

kuidas kasta tomateid?

Kuidas kasta tomateid – parimad nõuanded ja nipid

Tomatite kasvatamine võib olla natuke keeruline, kuid nõuetekohase hoolduse korral saate saagi, mis on nii maitsev kui ka toitev. Üks olulisemaid nõudeid on piisav kastmine, kuid kuidas teada, millal kasta, kui palju kasta ja millist meetodit kasutada? Siin on mõned kasvatajatele antud parimad nõuanded ja nipid, kuidas kasta tomateid.

Millal kasta tomateid

Üks parimaid viise, kuidas hinnata, millal kasta tomateid, on jälgida pinnase niiskust. Kui pinnas on kuiv, on aeg seda kasta. Kasta tuleks ka siis, kui päeval oli eriti kuum või kui istutusmaterjali on alles hiljuti taimedesse istutatud. Kui tomatitaim on juba viljakandev, siis kasta regulaarselt.

Kui palju kasta tomateid

Tomatid vajavad kasvamiseks ja vilja kandmiseks palju vett. Siiski on oluline mitte liiga palju kasta, sest liialine kastmine võib põhjustada juuremädaniku. Üldiselt on soovitav kasta iga päev vähemalt 1-2 tolli vett. Kui on olnud kuumilmasid või pinnas on kuiv ja liivseline, võib olla vajalik rohkem kasta. Vältige aga üleujutamist.

Millist meetodit kasutada

Tomatite kastmiseks on mitmeid meetodeid, selleks võib kasutada näiteks kastmiskannu, tilkkastmissüsteemi, pihusti või aiavoolikut. Kõige olulisem on veenduda, et vesi jõuaks juurteni. Tilkkastmissüsteem võib olla kasulik, kuna see annab juurtele vett aeglaselt, võimaldades sellel järk-järgult sisse imenduda. Samuti võib kaaluda vihmasarnase pihustiga kastmist, mis annab taimedele õrna ja ühtlase niiskuse.

Kuidas tagada, et tomatid saavad piisavalt niiskust

Peale kastmise proovige tagada ka seda, et pinnas säilitaks niiskust. Selleks võib pinnasele lisada multši, mis aitab säilitada niiskust mullas ja kaitseb taimi ka umbrohu eest. Multšiks sobib hästi heina, saepuru või lehtede kasutamine. Samuti võib kasutada ka pealiskastet. Pealiskastet on parem kasutada nii vara kevadel kui pärast seda, kui taimed on juba piisavalt juurdunud.

Muide, kuidas teada saada, kas tomatid saavad piisavalt niiskust? Jälgige nende lehti. Kui lehed on kortsus või varreosad on väga jäigad, on need tavaliselt kastmata jäetud ja vajavad lisaniiskust. Kui lehed on liiga tumedad või kollased, võib see olla juba liiga palju kastetud taimedele.

Kokkuvõte

Tomatite kasvatamine pole lihtne protsess, kuid tuleb nõuetekohase hoolduse korral. Üks olulisemaid elemente on nende jootmine. Varajane hommik või hilisõhtu on parim aeg kasvatamiseks. Vältige ülevoolavat jootmist ja ühtlaselt niisket hoidmist. Pinnas peaks igapäevaselt saama 1-2 tolli vett, kuid paar päeva ilma veeta ei põhjusta probleeme. Kasutage sobiva suurusega aukudega mulda ja kastmismeetodit vastavalt vajadusele. Nautige tervislikke ja maitsvaid tomateid!