Nullkulu

Nullkulu

kui tihti kasta kurke?

Kui tihti kasta kurke – parimad nipid ja trikid

Kurgid on üks populaarsemaid köögivilju kogu maailmas ning nende kasvatamine on saanud paljude inimeste lemmiktegevuseks. Kui sa oled hakanud kasvatama kurke, siis kindlasti oled mõelnud küsimusele „Kui tihti kasta kurke?“. Kuigi vastus sellele küsimusele võib erineda sõltuvalt erinevatest teguritest, siis järgnevalt on mõned põhirõhud, mida tasub kõigepealt kaaluda.

Pinnas ja kastmine

Kõigepealt tuleb arvesse võtta pinnase liiki, kuna see võib mõjutada kastmise vajadust ja sagedust. Kui pinnas on üleliia liivane või savine, siis võib see kurnata taimi nende vett ja toitaineid pakkuvatest elementidest.

Lisaks pinnasele, tuleks kõigepealt mõõta mulla niiskuse hulka enne jootmist, et veenduda, kas see on kuiv või märg. Kui muld on kuiv, siis tuleks kurgid kasta kohe, samal ajal kui niiske mulla korral võib kastmist edasi lükata järgmise päevani. See aitab vältida liigset kastmist, mis võib kurkide kasvu pidurdada.

Kastmisvahendid

Mida rohkem kaste kurkidele anda, seda paremad on nende kasvutingimused. Samas peaks jälgima ka kastmise viisi, sest liigne vesi võib põhjustada kahjuliku mõju taimedele. Seetõttu tuleks valida õige kastmisvahend, mis aitaks vältida vee lekkimist mullast välja.

Kõige levinumad kastmisvahendid on pihustid, rohket vett kasutavad kastmispüstolid ja tilkkastmistehnika. Igal meetodil on oma plussid ja miinused.

Kastmisgraafik

Kurkide kasvatamiseks on oluline koostada kastmisgraafik. See graafik peaks sisaldama ajakava, millega kurgid tuleks kasta koos koguste ja ajamahuga. Näiteks võib kurgid kasta üks kord päevas või üks kord kahe päeva jooksul, kui mulla niiskustase on normaalne.

Kasutades tööriista nagu niiskusemõõtur, on võimalik määrata täpne vajadus kastmise järele. Selle meetodi abil saate hinnata, kui palju vett kurkidele anda ja millal see täpselt vajalik on.

Külma siseruumide ettevalmistamine

On oluline arvestada, et kurkide kasvatamine vajab õiget temperatuuri. Kui temperatuur on liiga kõrge või madal, siis võib taimede kasv aeglustuda või isegi peatuda.

Selleks, et tagada optimaalne temperatuur sisetingimustes, tuleks kurgid kasvatada kasvuhoones või toas. Otsustades kasvuhoone kasuks, tuleks sinna paigaldada küttesüsteem, et tagada õige kliima.

Orgaanilised väetised

Kurkide kasvatamine ilma orgaaniliste väetisteta on tavaline viga, mis võib saaki mõjutada. Orgaanilised väetised sisaldavad palju toitaineid ja mineraale, mis on tervislike taimede kasvu jaoks hädavajalikud.

Lisaks orgaanilistele väetistele võib kasutada ka mitteorgaanilisi lahendusi. Mõningate kasvatajate kasutatavate lahenduste hulka kuuluvad muu hulgas lämmastik, fosfor ja kaalium, mis võimaldavad taimedel saavutada optimaalse kasvutempo.

Kodus kurgi kasvatamise juhend

Loomulikult on kõik ülalnimetatud sammud olulised, kuid kui püüate edukalt kasvatada kurke kodus, siis siin on samm-sammult juhend, mida peate järgima.

Sisetingimused

Loo siseruumides sobiv temperatuur taimede kasvamiseks. Temperatuur peaks olema vahemikus 22-27 kraadi ja see peaks püsima ühtlasena.

Mulla ettevalmistamine

Enne istutamist kuna mulla ettevalmistamine. Tuleks eemaldada umbrohi ja lisada toitaineid. Võite lisada kastmistiheda õisiku ja ravimtaimede segusid. Segu tuleks hoolikalt levida kurgiistikute tsoonile.

Istutamine

Nüüd on aeg istutada taimed mulda. Igale taimele tuleks eraldada 60cm ruumi. Valige turvalisem sort istutamiseks ning pange see maha maasse.

Lämmastiku kasutamine

Mõne nädala jooksul pärast istutamist lisage mestel väike kogus lämmastikku. See aitab kaasa tervislikule kasvule.

Kastmine

Tagage piisava vee ja toitainete hulk taime kasvu jaoks. Mõõtke mullas niiskuse hulka regulaarselt, et tagada, et kurgid saaksid piisavalt vett.

Hooldus

Eemaldage üleliigne võrsete kasv ja ebavajalikud oksad. See aitab keskenduda peamiste varrede ja võrsete kasvule. Pritsige taimi kaaliumpermanganaadi lahusega, et vältida seeninfektsioone.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on kastmise sageduse määratlemine kõige olulisem tegur kurkide kasvatamisel. Peamine on meeles pidada, et kastmine peaks toimuma vastavalt mulla niiskusesisaldusele ja vajadusele, et tagada tervislike taimede kasv. Hea võimalus on kasutada niiskusemõõturit, mis mõõdab mulla niiskustaset ja aitab mõista, kuidas kastmist optimeerida. Oluline on ka valmistada ette õige kasvutingimused, eriti tempetuuri reguleerimise koha pealt. Selleks tuleks kasvatada kurke kasvuhoones või kodus ning kasutada sobivaid kastmislahendusi ja orgaanilisi väetisi.