Nullkulu

Nullkulu

kuidas hooldada jõulutähte?

Kuidas hooldada jõulutähte

Jõuluaeg on käes ning üks oluline kaunistus, mida paljud meist kodudesse toovad, on jõulutäht. Kui soovid, et su jõulutäht säiliks ka peale jõule elus ja värskena, siis loe edasi, kuidas teda õigesti hooldada.

Mis on jõulutäht?

Jõulutäht on igihaljas taimeperekonda kuuluv taim, mida tuntakse ka teiste nimede all, nagu näiteks jõuluroos, euforbia ja jõulutähtkaktus. See taim on populaarseks saanud kogu maailmas oma suurte ja ilusate lehtede ning värviliste õisikutega, mis meenutavad poinsettiat. Võrreldes poinsettiatega on jõulutäht tunduvalt vastupidavam ja kergem hooldada.

Kuidas valida jõulutähe ostul?

Enne jõulutähe ostmist tasub teha mõningaid valikuid. Esiteks, kui soovid, et jõulutäht kestaks kaua, siis eelista tiheda lehestikuga taime ning uuri, kas taime lehed on terved ja tumedad, ilma lekkivate tüvedeta. Samuti tasub jälgida, et taime õisikud oleksid alles pungi staadiumis, mitte juba avanenud.

Kasvukoht

Jõulutäht vajab kasvamiseks ereda valgusega kohta, kuid talle ei meeldi otsene päikesevalgus. Seega on hea, kui taim asetada aknalauale, kus on hajus valgus või kuhu ei paista päike otse sisse.

Temperatuur

Jõulutähele meeldib soojus, kuid kindlasti mitte liiga palav. Parim temperatuur taimele on umbes 20°C ning tuuletõmbustega kohti tasub vältida.

Kastmine

Jõulutäht ei talu ei liiga kuiva ega ka kuuma õhku, seega tuleks taime kasta sageli, kuid mitte liiga palju korraga. Kastmiseks kasutada pehmet ja filtreeritud vett. Taim vajab niiskust, kuid mulla liigne kastmine võib seda ohtu seada.

Väetamine

Jõulutähte on soovitatav väetada kord nädalas kuni jõuludeni ning seejärel kord kahe nädala tagant. Tasub jälgida, et väetis oleks lahjendatud. Väetamiseks sobivad spetsiaalsed taimetoitainetega väetised.

Närbuvad õied ja lehed

Kui jõulutähe lehed muutuvad kollaseks või pruunikaks, siis on taim tõenäoliselt saanud liiga palju päikesevalgust või liiga vähe vett. Sageli võib põhjuseks olla ka seisvas vannis seisnud kastmisvesi, nii et kindlasti tasub seda vältida.

Kärpimine

Kui õitsemine on lõppenud, siis võib jõulutähe lehti kärpida, et taime tugevamaks ja tervislikumaks teha. Samuti võib kärpida taime, et see oleks täidlasem ja tihedam.

Kokkuvõte

Kui soovid, et su jõulutäht oleks elus ja värske ka peale jõule, siis tasub talle pühendada aega ja tähelepanu. Eelkõige on oluline, et taim saaks piisavalt vett, päikesevalgust ja sobivat temperatuuri ning taimetoiduga väetamist tuleks teha õigel ajal. Samuti tasub vältida seisvas vees seisvat taimi ning lehtede ja õisikute kärpimine võib taime elujõulisusele kaasa aidata. Oleme kindlad, et meie näpunäidete järgi suudad sa enda jõulutähe tervena ja ilusana hoida kogu jõuluaja vältel!