Nullkulu

Nullkulu

kuidas käituda alkohoolikuga?

Kuidas käituda alkohoolikuga

Alkoholism on krooniline haigus, mis mõjutab miljoneid inimesi üle maailma. Alkohooliku piinlik seisund võib olla halvav mitu inimest, eriti nende lähedasi ja pereliikmeid. Kuidas aga käituda alkoholi kuritarvitajaga abistamise nimel? Ideaalne oleks rääkida välja probleemile ja otsida koos abi, kuid see võib olla lihtsam öelda kui teha. Selles artiklis vaatleme samm-sammult, kuidas käituda alkohoolikuga ja kuidas olla abistav selles keerulises protsessis.

Alustuseks tuleks mõista, et alkoholism on haigus, mis vajab professionaalset abi. Esmakordsel märkusel abistavad psühholoogid ja pereterapeudid ülemäärase joobes alkoholist ja sellest tulenevatest küsimustest. Nõustajad töötavad selle suuna nimel, et aidata inimesel mõista, et ta vajab abi, ja et see pole midagi, mida peaks häbenema. Abistamine tuleks seada esikohale, sest alkoholism võib olla hävitav kogu pere jaoks.

Räägi välja muret valmistav käitumine

On tavaline, et alkoholi kuritarvitav inimene, sõltumata sellest, kui palju nad joovad, võib öelda, et neil pole probleemi, isegi kui neil on silmnähtavalt raske haigus. Teie roll lähedasena on rääkida valjusti oma muredest selle kohta, kuidas see käitumine mõjutab teie kooselu ja eluviise. Kuidas end tunda, kui olukord muutus kontrollimatuks?

Näide: “Ma olen mures sinu pärast, kui sa jood. Su käitumine paneb mind muretsema ja ma sooviksin, et me koos saaksime leida lahenduse, et meie suhted ei oleks kahjustatud.”

Olge kannatlik ja mõistev

Alkoholi kuritarvitavate inimeste puhul on tavaline, et kui neile öelda, et neil on probleem, on selleks reageerimiseks sageli tagasilükkamine või viha. Olge kannatlik ja mõistev, sest see pole teil lihtne, nii et kujundage iseenda piirid ja järgige neid ranges järjekorras. Püüdke mitte astuda samme, mis võivad lühikese aja jooksul midagi muuta, vaid olge valmis aega ja jõupingutusi investeerima.

Näide: “Ma mõistan, et see pole lihtne, kuid ma soovin sulle tõesti abi ja ma olen siin, et aidata sind läbi raske perioodi, kas sa lubaksid mul aidata?”

Ära ole temaga samaaegselt joobes

Alkoholi tarvitavate inimestega arutamine võib olla emotsionaalselt raske. Oluline on siiski selge jääda ja alkoholist hoiduda, kui otsustate rääkida valjusti ja pakkuda abi. Alkoholi tarvitamine samal ajal võib muuta olukorra tunduvalt keerulisemaks, sest see omakorda võib tekitada konflikte ja vaidlusi. Järgige oma piire ja järgige neid tihedalt.

Näide: “Ma saan aru, et sulle meeldib aeg-ajalt juua, aga minu jaoks on oluline, et me ei tarvitaks koos alkoholi, kui soovime sellest rääkida ja probleemidele lahendusi otsida.”

Pöördu professionaalse abi poole

Professionaalid võivad pakkuda tuge ja abi, mis sobib teie olukorraga. Paljud kliinikud ja terapeudid on spetsialiseerunud inimestele, kellel on ülemäärase juurdepääsu probleeme, ning võivad osutuda suurepäraseks toeks ja aidata ülemäärase tarbimise tagajärgedega tegelemisel. Psühholoog või nõustaja suudab aidata ka alkohoolikutest lähedasi ja väljaõppinud spetsialistid on sageli tõhusad, kui tegemist on selguse ja lahenduste leidmisega.

Näide: “Mulle tundub, et me ei saa seda olukorda ise lahendada ja ma sooviksin, et me otsiksime üheskoos abi professionaalilt. Kas sa oled nõus minuga kaasa tulema ja kohtuma selles valdkonnas professionaaliga?”

Paku omaenda tagasisidet ja kaasatust

Alkoholi kuritarvitamine võib olla võimas ja eraldav probleem. Kuid kui te astute oma lähedasest kaugemale, saate tema käitumist eelniidetud ning seetõttu võib alkohoolik ka tunda, et teda hüljatakse. Teie roll, kui lähedane, on andestada ja back off, kui ta seda palub, kuid samal ajal anda talle vajalikku toetust, nii et ta ei tunneks end üksildasena.

Näide: “Tahaksin olla sinu jaoks toeks, seni kuni sa oled valmis abi vastu võtma. Kui oled valmis minuga rääkima ja abi otsima, siis ma olen siin, et sind abistada.”

Lõpuks, kuid kõige olulisem nõuanne – ole kannatlik ja usalda protsessi. Alkoholism on haigus, mis vajab aega ja rasket tööd, et tulla toime tagajärgedega, mida on tekitanud. Ära unusta, et sa ei ole selles üksinda ning pööra abi ja tuge vajadusel professionaalide või tervishoiuteenuste poole. Järgides loetletud juhiseid ja olles positiivne ja hooliv, saad vajaliku abi ja toetuse, mis on vajalik teie lähedasele, et ületada oma probleemid ja võidelda tagasi.