Nullkulu

Nullkulu

kuidas alustada motivatsioonikirja?

Kuidas alustada motivatsioonikirja
Oled jõudnud punkti, kus pead kirjutama motivatsioonikirja, kuid ei tea, kust ja kuidas alustada. Motivatsioonikirja kirjutamine võib olla üks keerulisemaid asju, mida pead tööotsingul tegema. Kui aga suudad kirjutada tõeliselt head motivatsioonikirja, siis võid leida endale unistuste töökoha. Selles juhendis juhendan sind, kuidas alustada motivatsioonikirja.

Mõtle enda tugevustele
Enne, kui alustad motivatsioonikirja kirjutamist, mõtle, mis on sinu tugevused. Parimaks viisiks selleks on teha SWOT-analüüs. Kirjuta üles oma tugevused (S), nõrkused (W), võimalused (O) ja ohtud (T). Kui oled enda tugevused välja selgitanud, keskendu neile motivatsioonikirjades.

Vali õige vorm
Motivatsioonikirja vorm sõltub töökohast, millele kandideerid. Kui tegemist on loovtööga, siis saad olla loomingulisem. Kui aga kandideerid ametikohale, kus on vaja rangeid professionaalseid oskusi, siis peaksid olema ametlikum.

Alusta esimesena mürast eristumist
Kõige olulisem asi motivatsioonikirja kirjutamisel on esimese mulje loomine. Alusta nii, et eristud kohe mürast. See tähendab, et peaksid kirjutama asjadest, mis seostuvad töökohaga, kuid mõtlematutes kõnekäänudes. Näiteks, kui kandideerid ajakirjaniku kohale, ära alusta nii: „olen alati armastanud kirjutada“ või „ma olen sünnist saati ajakirjanik“. Selle asemel kirjuta midagi huvitavat ja eristuvat, näiteks: „Ma kirjutasin oma esimese artikli 13-aastasena ja loonud oma ajakirja juba 15-aastaselt.“

Rõhuta oma tugevusi
Tööandja ei vaja kirjas informatsiooni, mida ta juba teab su CV-st. Kirjuta selle asemel midagi, mis näitab su tugevusi ja saavutusi, mida sa pole CV-s maininud. Näiteks, kui oled käinud vabatahtlikuna tegemas midagi, mis on seotud kandideeritava töökohaga, siis kirjuta sellest.

Kirjuta konkreetselt
Motivatsioonikirjas on oluline kirjutada konkreetsetest saavutustest, patenteeritud ideedest, tehtud projektidest jne. See näitab, et ütled tõtt, oled pädev ja tõsine kandidaat. Kergete sõnakõlksude ja liialduste kasutamine näitab aga vastupidist.

Loe tekst läbi ja paranda vigu
Lõpeta alati motivatsioonikirja kirjutamine enne, kui see on hilja. Kontrolli teksti veel korra läbi ja veendu, et seal pole kirjavigu ja sinu sõnum on selgelt välja toodud. Pane tähele ka teksti pikkust. Liiga pikk motivatsioonikiri võib tööandjat ära tüüdata, nii et hoia see lühidana ja täpse.

Lõppsõna
Motivatsioonikirja kirjutamine võib olla keeruline, kuid kui järgid neid juhiseid, oled juba suure sammu edasi. Ära unusta, et see on üks võimalus ennast hästi müüa. Leia motivatsiooniks õige stiil, rõhuta oma tugevusi ja kirjuta konkreetsetest saavutustest. Loe tekst kindlasti läbi ja paranda võimalikud vead. Kui oled kõik need punktid täitmise, siis oled loonud motivatsioonikirja, mis aitab sul unistuste töökoha leida.