Nullkulu

Nullkulu

kuidas koostada motivatsioonikirja?

Kuidas koostada motivatsioonikirja

Motivatsioonikirja kirjutamine on kriitilise tähtsusega tegevus, kui soovid endale unistuste töökohta leida. Tööandjatele on see esimene võimalus teha tutvust kandidaadi isiksuse, ambitsioonide ja võimetega. Parim võimalus selles situatsioonis silma paista on koostada perfektne motivatsioonikiri. Järgnevas artiklis tutvustame mõningaid nõuandeid, mis aitavad sul koostada motivatsioonikirja, mis suurendab sinu võimalusi leida soovitud töökoht.

Sisukord:

1. Sissejuhatus
2. Mis on motivatsioonikiri?
3. Miks on motivatsioonikiri tähtis?
4. Kuidas koostada motivatsioonikiri?
a. Tutvu töökuulutusega
b. Räägi oma kvalifikatsioonist
c. Kirjelda oma töökogemust
d. Rõhuta oma edu
e. Viita oma isiksusele
f. Kirjuta motivatsioonikirja spetsiifilisus
5. Kuidas vältida vigu motivatsioonikirja loomisel
a. Kinnita õigekirja- ja grammatikavigu
b. Ole täpne
c. Ära kasuta üldist väljenduslaadi
d. Ära keskendu rahalisele küljele
6. Lõpetuseks

Mis on motivatsioonikiri?

Motivatsioonikiri on kirjalik dokument, millega kandidaat esitleb enda kvalifikatsioone ja isiklikke omadusi ning tutvustab neid tööandjale, et saavutada kutsung intervjueerimiseks. See on tavaliselt ühekordne lehekülg, kus kirjeldad, miks soovid kindlat tööd ja miks sinust peaks sellele kohale valitud. Motivatsioonikiri peaks olema hästi struktureeritud, selge ja kokkuvõttev.

Miks on motivatsioonikiri tähtis?

Motivatsioonikiri on esimene võimalus teha positiivne avaldus tööandjatele. See aitab võimalike tööandjatega luua esmase sideme ning võimaldab neil näha, kas oled sobiv kandidaat nende palgale. Veelgi enam, see näitab su kirjutamisoskust, ambitsioone ja suutlikkust kohaneda ettevõtte kultuuriga.

Kuidas koostada motivatsioonikiri?

Kui soovid koostada motivatsioonikirja, on sul oluline meeles pidada, et see pole lihtsalt vaba vormi täitmine. Selles peab olema selgus ja spetsiifilisus. Selleks, et kirjutada tugev motivatsioonikiri, võid järgida järgmisi samme:

Tutvu töökuulutusega

Kui soovid kirjutada suurepärast motivatsioonikirja, annab sulle suurt kasu tutvuda töökuulutus, et saaksid aru ettevõtte vajadustest ja ootustest. See annab sulle ka hea võimaluse näidata tööandjale, et sa oled tõesti huvitatud töökohast ja suudad täita ettevõtte nõudmisi.

Räägi oma kvalifikatsioonist

Motivatsioonikiri peaks selgelt välja tooma sinu kvalifikatsiooni ja oskused, kui need on seotud töökohaga. See aitab tööandjatel paremini mõista, miks sa sobid konkreetsele töökohale ja mida sa saad ettevõttele pakkuda.

Kirjelda oma töökogemust

Sinu töökogemus on oluline tegur motivatsioonikirja edukusele. Kirjuta selgelt ja spetsiifiliselt oma töökogemusest ja kuidas see seostub tulevase tööga.

Rõhuta oma edu

Tööandjatele on oluline teada, et sa oled saavutanud edu oma muudes töödes ja väljaspool seda. Rõhuta oma edu ja saavutusi nii tööalaselt kui ka mujal.

Viita oma isiksusele

Lisaks kvalifikatsioonile ja oskustele on oluline, et muud töökohale kohanemiseks vajalikud oskused oleksid kajastatud nagu suhtlemisoskus, meeskonnatööoskus ja oma töö korraldamise oskus. Need omadused on samuti olulised ja aitavad sul silma paista teiste kandidaatide seast.

Kirjuta motivatsioonikirja spetsiifilisus

Et oma motivatsioonikirjas veenvaks saada, on sul vaja olla täpne ja spetsiifiline. Kirjuta töökohale vastavalt sellele, mida tööandja otsib. Lisades konkreetseid sõnu või väljendusi, mis on seotud töökohaga, suurendad sa võimalusi, et sinu motivatsioonikiri võetakse tõsiselt.

Kuidas vältida vigu motivatsioonikirja loomisel

Motivatsioonikirja koostamine võib olla keeruline ülesanne, kuid kui lähened sellele kvaliteetselt, võid kindel olla, et sinu motivatsioonikiri suurendab sinu võimalusi töö saamiseks. Järgige allpool toodud nõuandeid, et vältida vigu motivatsioonikirja loomisel:

Kinnita õigekirja- ja grammatikavigu

Üks peamisi vigu, mida inimesed motivatsioonikirjas teevad, on õigekirja- ja grammatikavigade tegemine. Paljud tööandjad peavad õigekirja- ja grammatikavigu ebaprofessionaalsuseks ning sinu motivatsioonikiri võib seetõttu kohe prügikasti minna. Sel põhjusel on oluline kontrollida oma motivatsioonikiri õigekirja- ja grammatikavigade suhtes enne selle esitamist.

Ole täpne

Kui kirjutad motivatsioonikirja, veendu, et see oleks täpne. Isegi väikesed vead võivad tulla kalliks maksma. Veendu, et iga väide oleks tõene ja kõik sinu märgitud faktid oleksid teie CV-s kontrollitud.

Ära kasuta üldist väljenduslaadi

Üldised väljendused nagu “armastan tööd juhitaja” ja “olen väga organisatsiooniline” ei ütle palju enda kohta. Kui soovid veenda tööandjat oma oskuste, kvalifikatsioonide ja isiksuse kohta, kirjelda neid konkreetsemalt. Aruta rohkem oma suuremaid saavutusi, mida sa eelnevalt saavutanud oled, et need oleksid seotud töökohaga, millele kandideerid.

Ära keskendu rahalisele küljele

Motivatsioonikirjas peaks keskenduma tööalasele ja isiklikule edu. Ära keskendu liigselt palgale, sest see võib tabada vastupidist tulemust. See tuleks jätta pigem intervjuu ajaks.

Lõpetuseks

Kokkuvõttes on motivatsioonikiri suurepärane võimalus, kuidas saada tööandjate tähelepanu. Hea motivatsioonikiri peaks olema selge ja spetsiifiline, kirjeldades kandidaadi oskusi, kogemusi, isiksust ja eelistusi. See peaks olema hästi struktureeritud, pealkirjade ja lõikudega ning sisaldama juhtumiuuringuid ja teiste oluliste oskuste analüüse. Olles täpne ning vigade vältimisele keskendudes suurendad sa oma võimalusi, et sinu motivatsioonikiri eristuks teiste kandidaatide omadest ning annaks sulle täiendavaid võimalusi oma soovitud töökoha saavutamiseks.