Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada motivatsioonikirja ülikoolile?

Kuidas kirjutada motivatsioonikirja ülikoolile

Kui soovite kirjutada motivatsioonikirja ülikoolile, on mõned olulised sammud, mida peate järgima. See artikkel keskendub nendele sammudele ja annab teile juhiseid selle kohta, kuidas kirjutada tõhusaid motivatsioonikirju, mida ülikoolid soovivad lugeda.

Tutvuge motivatsioonikirja eesmärgiga

Enne kui hakkate motivatsioonikirja kirjutama, on oluline mõista selle eesmärki. Motivatsioonikiri on teie võimalus tutvustada end ülikoolile ning näidata neile, miks te olete just õige inimene, kes peaks nende programmi vastu võetama. See on teie võimalus selgitada, miks te soovite selle programmi vastu võtta, mida see teile annab ning miks te olete sobiv kandidaat.

Valmistage end ette

Et ennast hästi ette valmistada, alustage uurimustööga. Vaadake üle ülikooli programm, mille vastu soovite kandideerida ning tutvuge nende veebilehega. Vaadake, millised on nende ootused kandidaatide suhtes, mida nad otsivad ning millised on nende programmide eesmärgid.

Määrake oma kujutlus tulevikust

Pidades silmas programmi, mille vastu soovite kandideerida, määrake oma kujutlus tulevikust. Mis on need oskused, mida soovite programmi lõppedes omandada? Kuidas saab see programm aidata teil oma karjääris edasi minna ning oma eesmärke saavutada?

Kuidas kirjutada motivatsioonikirja ülikoolile

A) Sissejuhatus

Alustage motivatsioonikirja sissejuhatusega, mis tutvustab teid lühidalt, mis teil on saavutatud ning miks otsustasite selle programmi vastu võtta. Veenduge, et sissejuhatus oleks atraktiivne ning lugejat köitev.

B) Keskmised lõigud

Keskmised lõigud peaksid sisaldama rohkem üksikasju ning konkreetselt näitama, miks te olete parim valik selle programmi jaoks. Rääkige oma haridustee ja kogemuste kaudu sellest, miks taotlete konkreetset programmi ning kuidas see on teie karjääri eesmärkide poole liikumisel oluline.

C) Lõpuosa

Motivatsioonikirja lõpuosas peaksite tänama ülikooli võimaluse eest ning taotlema nende vastuseid. Võite öelda ka, et olete valmis rääkima lähemalt oma motivatsioonikirjast ning vastama nende küsimustele.

Viimased juhised

Mõned viimased juhised motivatsioonikirja kirjutamiseks ülikoolile:

– Veenduge, et kasutaksite omaenese sõnu
– Ärge kopeerige teksti teistest allikatest
– Kontrollige igaks juhuks plagiaati, et olla kindel, et tekst on ainulaadne
– Kasutage lõigete jagamist, et hoida teksti loetavama jaotusena
– Püüdke rääkida selgemalt ning jätke ära keerulised lauseehitused
– Kasutage aktiivset keelt – näiteks öelge “tegin” selle asemel, et öelda “tehtud sai”
– Püüdke tekst kirjutada lõbusas ja pilkupüüdvas toonis
– Et äratada tähelepanu, kasutage lihtsaid analooge ja metafoore kui see on asjakohane
– Kasutage loomulikku keelt ja hoidke teemasid lihtsal seletusel
– Vajadusel muutke taodeldavat eriala, et see sobiks paremini teie enda teadmiste ja oskustega.

Kokkuvõtteks, motivatsioonikirjade kirjutamine ülikoolile võib tunduda keeruline, kuid järgides neid lihtsaid juhiseid, on selle kirjutamine väga võimalik. Samuti, kindlasti informeerite ennast piisavalt enne ükskõik millist programmi vastu kandideerimist, tutvuge ülikooli programmide ja nõuetega ning esitage oma taotlus õigel ajal. Edu, teie tulevik ootab.