Nullkulu

Nullkulu

kuidas alustada oma firmat?

Kuidas alustada oma firmat

Oma firma alustamine võib olla üks kõige raskemaid, kuid samas ka üks kõige rahuldustpakkuvamaid asju, mida saate teha. Uue äri käivitamiseks on vaja palju aega, energiat ja jõupingutusi, kuid see võib tähendada ka paljusid võimalusi ja preemiad. Selles artiklis räägime sellest, kuidas alustada oma firmat, nii et saate minimeerida riske ja maksimeerida võimalusi.

Loo äriplaan

Esineliseks, enne kui alustate oma ettevõttega tegelemist, peate koostama äriplaani. Äriplaani koostamine aitab teil määratleda oma eesmärgid ja strateegiad, samuti määrata, kuidas hakkate oma tooteid või teenuseid turustama. Samuti aitab see hinnata oma ressursse, miinimumnõudeid ja eelarvet. Ühesõnaga on äriplaan nagu teie ettevõtte “kaart”, mis aitab teil navigeerida teie teekonnal.

Vali ettevõtte õiguslik vorm

Teine samm oma ettevõtte käivitamisel on valida õiguslik vorm, mida teie ettevõte võtab. Kõige tavalisemad valikud on füüsiline isik ettevõtja (FIE), osaühing (OÜ) või aktsiaselts (AS). Igal valikul on oma eelised ja puudused, nii et peate hoolikalt läbi mõtlema, milline variant teile kõige paremini sobib. Näiteks, kui soovite oma ettevõtet käivitada üksi ja tegeleda investeeringutega piiratud eelarve piires, võib FIE variant sobida teile paremini. Samuti võib osaühing olla suure eelarve ja meeskonna suurenenud vajaduse korral paremini sobiv.

Vali ettevõtte nimi ja bränding

Kolmas samm on valida oma ettevõttele nimi ja logo. See on oluline, kuna teie nimi ja logo on teie brändingu (jaoks oluline. Teie nimi ja logo peaksid olema kergesti äratuntavad, unikaalsed ja meeldejäävad. Mõelge hoolikalt oma valikutele, kuna teie nimi ja logo kujundus võib mõjutada teie müüki.

Hankige rahastus

Neljas samm on koguda rahalisi vahendeid, kui teil on selleks vajadust. Hankige rahastus võib olla raske osa oma ettevõtte käivitamisel. Kui ei ole vahendaja, nagu investorid juuresolekul, võite kaaluda otsima rahastamis- võimaluseks võttes laenu või otsimas valitsuse poolset toetust. Samuti võite oma ettevõtte alustamiseks kaaluda hooandmist või muudavanathoolikaudi võrgustike kasutamist. Peamine on teada seaduslikke piiranguid ja nõudeid teie riigist ja olla ettevaatlik võlgu.

Võtke vastu seaduslikke muudatusi

Viies, esimesed sammud teie ettevõtte käivitamisel on täita seaduslikke protseduure. See tähendab registreerides oma ettevõtte ametlikult, hankides kõik vajalikud litsentsid ja sertifikaadid ning määramaks, millised seaduslikud piirangud kohalduvad teie äritegevusele. Oluline on mõista, et selle osa kohusetäitmine nõuab aega, ja te ei saa alustada oma tegevust, kuni olete selle osa läbinud edukalt. Seega tasub planeerida mõnda “poliitikauuringute” aega oma kulutuste arvestuses.

Looge oma firmale oma veebilehel

Peaaegu kõigil ettevõtetel on ka oma veebileht. See võib aidata teil oma ettevõtet oma sihtrühmale esitleda, oma teenuseid / tooteid turustada ja parandada oma klienditeenindust. Vaatamata sellele, kas olete väikeettevõtja või suure firma omanik, on oluline, et kodulehel näeks professionaalne välja. Tänapäeval on võrgus palju võimalusi tööriistad luua oma veebilehti lühikese aja jooksul, kuid veenduge, et teie loodud lahendus oleks usaldusväärne ja täidab nõuetele vastavust.

Hyvää taloushallintoa

Kirjeldus, kuidas hankida head raamatupidamist. Oluline on mõista, et raamatupidamine on teie ettevõtte jätkusuutluse seisukohalt kriitilise tähtsusega. Hoolimata sellest, kas otsustate rentida raamatupidaja või kasutada tarkvara raamatupidamiseks ja hiiduuringuteks, peate tagama, et tegutsete nõuetekohaselt ja õiguspäraselt. Lisaks aitab hea raamatupidamise tava teil mõista, kuidas teie ettevõte käib ja kuidas saaksite oma tuleviku plaane paremini kavandada.

Alusta oma toodet / teenust turustama

Viimane, kuid kindlasti mitte vähem tähtis samm, on hankidakliendid ja alustada oma toodete / teenuste müüki. Üks levinud viga, mida paljud uued ettevõtjad teevad, on oodata koheselt tulemuste jõudmist. Peate olema valmis investeerima suure aja, energia ja raha summa oma müük. Hinnake oma konkurente, teie sihtrühma ja turu reaalset situatsiooni, et tippukohtadeni jõuda.

Konklusioon

Kokkuvõtteks, valides oma ettevõtte jaoks õige tegevusplaani, reaalse väljavaate ja tõhusa turundusstrateegiaga, kogudes rahalisi vahendeid, lõpetades kõik vajalikud juriidilised protseduurid ning korralikult turundades oma toodet / teenust, võite käivitada oma ettevõtte edukalt. See samm võib olla hullumeelselt keerukas ja emotsionaalselt katsumusterohke, kuid on omaette rahuldus koos preemiatega!