Nullkulu

Nullkulu

kuidas kirjutada motivatsioonikirja kooli?

Kuidas kirjutada motivatsioonikirja kooli

Kooli motivatsioonikirja kirjutamine võib olla raske ülesanne, eriti kui te pole kindel, kuidas alustada. Kuid õige lähenemisviisi ja mõne näpunäite abil saate luua kirja, mis loeb, kajab ja paneb kooli vastuvõtujuhtidele silma paista. Selles artiklis arutleme, kuidas kirjutada tõhus motivatsioonikiri, mida tuleks vältida ja selgitame, miks on motivatsioonikiri nii oluline koolis kandideerimiseks.

Alusta oma kirjutamist kooli uurimisega
Enne kooli motivatsioonikirja kirjutamist on oluline uurida kooli, kuhu soovite kandideerida. See võimaldab teil mõista kooli väärtusi, õppekava ja kooli kultuuri. Nii saate ka paremini kirjeldada, miks olete just selle kooli vastu huvi tundnud.

Kirjelda oma isikuomadusi
Iga kool otsib õpilasi, kellel on häid isikuomadusi. Kirjelda oma isikuomadusi, millest kool saab kasu. Näiteks olete vastutustundlik, organiseeritud või loominguline. Kuid ärge ainult kirjeldage neid omadusi, selgitage ka, kuidas need omadused võivad aidata teil õppida ja kasu tuua koolile endale.

Kirjuta, miks soovid õppida selles koolis
Kooli motivatsioonikiri peab selgeks tegema, miks olete just selle kooli vastu huvi tundnud. Koolid otsivad õpilasi, kes soovivad selles koolis õppida, mitte ainult ükskõik kus õppida. Kirjuta, mis koolis teie jaoks erilist on ja miks te arvate, et see kool sobib just teile.

Kirjuta oma tulevikuplaanidest
Kooli vastuvõtujuhid soovivad näha, et olete pikaajaline mõtlemine. Kirjuta oma tulevikuplaanidest ja kuidas need sobivad kokku kooli väärtuste ning õppekavaga. Mitte ainult ärge kirjutage põgusalt oma tugevatest külgedest, vaid selgitage ka, kuidas kool saab seda toetada.

Ole kindel ja kindel statementides
Kui kirjutate motivatsioonikirja, peate olema kindel oma sõnade väljendamisel. Kui te olete kindel ja peegeldate usaldusväärsust, tugevad sa tahtejõudu. Kuid ärge kasutage liialt palju superlatiive ega kirjuta ebareaalset. Pidage meeles, see peab olema realistlik ja hästi põhjendatud.

Vältige liiga lihtsat stiili
Kui kirjutate motivatsioonikirja, võib olla kiusatus kasutada liiga lihtsat keelt. Kuigi te ei tohiks kasutada ülearuseid keeruka sõnavara. Kuid kasutage siiski piisavalt elemente, et jätta mõju.

Lase oma kiri korrektuuridele
Enne motivatsioonikirja saatmist koolile, veenduge, et keegi teine loeks seda läbi. Ta võiks leida õigekirja- või grammatikavigu, mida te ise ei märganud.

Kokkuvõtteks võib öelda, et motivatsioonikiri on kooli kandideerimisel väga oluline tööriist. Selles artiklis laiendatud ja põhjalikult kirjeldatud kirjutamise protsess aitab teil kirjutada enda jaoks parima motivatsioonikirja. Oluline on meeles pidada, et iga kool otsib ainulaadset ja erinevat persooni. Samamoodi aitab motivatsioonikirjas oma isiksuse avalikuks tegemine enda kooli sobitumise ja taotlemise kindlust tõsta.