Nullkulu

Nullkulu

kui pank ei anna laenu?

Kui pank ei anna laenu

Pangast laenu saamine võib olla keeruline ja pettumust valmistav protsess. Sageli võivad inimesed end mitmete küsimuste ees leida, kui neile öeldakse, et nende laenu taotlus on tagasi lükatud. Võib tunduda, et pank on teinud teile suure teene, kui nad laenu ei anna, kuid see ei ole alati nii.

Kui pank ei anna laenu, võib see olla märk sellest, et peaksite uurima, miks see juhtus ja mis viga on. Kui olete kindel, et teil on hea krediidiskoor ja saate tagatisena pakkuda midagi väärtuslikku, siis võib probleem olla midagi muud. Allpool kirjeldame mitmeid tegureid, mis võivad põhjustada laenu tagasilükkamist ja kuidas nendega tegeleda.

#1: Halb krediidiskoor

Üks peamisi põhjuseid, miks laenu taotlus tagasi lükatakse, on halb krediidiskoor. Kui olete võtnud varasemalt laenu ja ei ole suutnud tagasi maksta, siis tõenäoliselt annab see märku sellest, et olete rahalises raskustes ning teie krediidiskoor on halvenenud. See omakorda muudab pangale riski, sest nad ei soovi raha laenata neile, kes ei suuda seda tagasi maksta. Kui teie krediidiskoor on madal, siis võtke aega, et seda parandada, enne kui uus laenupäringu teete.

#2: Ebapiisav sissetulekukinnitus

Teine põhjus, miks laenu taotlus võib tagasi lükata, on see, kui teie sissetulek ei vasta nõuetele. Pangad soovivad tagada, et laenu saajad suudavad laenu tagasi maksta, seega nad küsivad sissetuleku kohta tõendeid. Kui teie sissetulekuks on näiteks sotsiaaltoetus või lapsendamistoetus, siis võib see olla põhjus, miks teie laenu taotlus tagasi lükatakse. Kui teil on vähe teenimist või muud sissetulekuallikat, siis kaaluge võimalust leida endale lisatöö või alternatiivne sissetulekuallikas.

#3: Liiga suur taotlus

Liiga suur laenupäring võib olla ka põhjus, miks taotlus tagasi lükatakse. Kui pank näeb, et teie laenutaotlus on palju suurem, kui teie sissetulek võimaldab, siis on neil põhjust arvata, et te ei suuda kogu laenu tagasi maksta. Seetõttu soovitame alati arvutada põhjalikult oma rahaline seisund ja taotleda laenu vastutustundlikult.

#4: Tagatise puudumine

Kui te pole võimeline tagatist pakkuma, siis võib see olla ka põhjus, miks teie laenu taotlus on tagasi lükatud. Pangad soovivad tagada, et neil oleks raha tagasi saamiseks tagatise kujul midagi väärtuslikku. See võib olla teie auto, maja või muu vara. Kui teil ei ole tagatist, kaaluge alternatiivseid lahendusi.

#5: Vale või ebapiisav dokumenditöö

Pangad soovivad enne laenu andmist tagada, et kõik nõutud dokumendid on esitatud. Kui teie esitatud dokumentides on vigu või kui midagi olulist on puudu, siis võib see olla põhjus, miks teie laenutaotlus tagasi lükatakse. Veenduge alati, et kõik vajalikud dokumendid on esitatud ja et need on täielikud ja täpse aja jooksul.

Kokkuvõtteks

Kui pank ei anna laenu, siis pole see alati halb uudis. Enne järgmise käigu tegemist uurige hoolikalt, miks teie taotlus tagasi lükati. Kui leiate probleemi, siis kaaluge võimalust seda parandada ja taotleda uuesti. Lõpuks kasutage alati vastutustundlikke laenuandmise tavasid ning ärge kunagi laenu taotlete, et liiga suure võla otsa sattuda.

Kui see artikkel oli teile kasulik, siis jagage seda oma sõpradega ja looge nendega sama teema üle diskussioon.