Nullkulu

Nullkulu

kui palju saab laenu?

Kui Palju Saab Laenu: Kõik, Mida Pead Teadma

Laenu saamine võib olla suur samm – olenemata sellest, kas otsustate osta maja, auto või oma äri. Kuid, enne kui alustada laenu taotlemist, peate mõistma, kui suurt laenu saate endale lubada. Artiklis räägime kõikvõimalikest laenudest ja sellest, kuidas saate määrata oma krediidi ajaloo ja sissetuleku alusel, kui palju laenu saate taotleda.

Mõistke oma krediidi ajalugu

Esmalt kontrollige oma krediidi ajalugu. Eduka laenutaotluse esitamine eeldab hea krediidi ajaloo omamist. Krediidi ajalugu näitab kõikidele laenuandjatele, kui hästi olete eelnevalt laenu tagastanud ning mis on teie praegune krediidiskoor. Krediidiskoor on number vahemikus 300 kuni 900 – seda kõrgem number, seda parem.

Teie krediidiskoor sõltub erinevatest teguritest, nagu maksetähtaegadest kinnipidamine, kasutatud krediidi limiidi protsent ning teie laenuajalugu. Mida parem on teie krediitkaardi pikaealisus ja ajalugu, seda parem on teie krediidiskoor.

Määrake oma sissetulek ja väljaminekud

Teie sissetuleku ja väljaminekute kindlakstegemine on järgmine samm. Laenuandjad tavaliselt tahavad teada, kui palju raha teenite ja kui suured on teie kulud. Teil peaks olema kindel budžett, mille järgi saate laenu makseid tagasi maksta. Kui teete laenuandjale ettepaneku, võite väita, et saate endale suurema laenusumma, kui teie rahaline aspekt seda soovitab.

Laenude liigid

Enne laenu taotlemist mõistke, millise laenu taotlemiseks vastavad teie vajadused. Kui soovite osta maja, saate kodulaenu. Kui soovite osta autot, võite taotleda auto laenu. Mõned inimesed taotlevad ka isiklikke laene, et konsolideerida võlga või rahastada suuremaid ostusid.

Pankade laenud on väga arvestatavad, kuna enamik pangalaene on tagamisel. Tagatud laenud on laenud, mille tagatiseks on vara, näiteks maja või auto. Tagatud laenud on tavaliselt suuremad summad, kuna vara summa suurendab laenuandja turvalisust.

Tähtajatu laen on laen, mis ei nõua tagatist ning sellele antakse sellest tulenevalt madalama intressimääraga. Teine võimalus on USA valitsuse poolt toetatud laen nagu kodulaen või õppelaen, mille intressimäärad on ka madalamad.

Näiteks, kui teil on ettevõte ja soovite osta tarneid, võite taotleda panga äridlaenu. Äride laenud on tavaliselt seotud vaimse ja vara omadustega. Mitmetes äridlaenudes võib olla üheaastane tagasimakse periood ja võivad nõuda tagatist.

Laenu summa määramine

Laenu maksimaalne summa sõltub teie krediidi ajaloost ning muudest teguritest (sissetulek, kulud, tarbimiskulud). Kuna laenud on tagatud varaga, võib laenuandja saata hindaja hindamaks vara enne laenu andmist.

Kui olete kodulaenuandja ning hindaja väärtustab maja vara 100 000 eurot, saate laenu taotleda kuni 80% sellest summast ehk 80 000 eurot. Kõige parem on laenata mõõdukalt, mitte rohkem kui tõesti vajate. Teil peaks olema tagasimaksekava kogu laenuperioodi jagu, et aidata teil makseid tasuda ning jätkata krediidiskoori parandamist.

Lõppjäreldus

Enne laenu taotlemist kontrollige oma krediidi ajalugu, määrake oma sissetulek ja väljaminekud ning määrake, millise laenu taotlemiseks vastavad teie vajadused. Laenu summa sõltub teie krediidiajaloost ning muudest teguritest nagu sissetulek, kulud ja vara väärtus ning kui palju te saate endale lubada. Makske laene tagasi õigeaegselt ja elage ilma üleliigse pingeta. Pea meeles – laenude võtmine võib aidata teil oma suuremaid unistusi ellu viia, kui teete seda säästlikult ja targalt.