Nullkulu

Nullkulu

kui suur peab olema palk et saada laenu?

Kui suur peab olema palk, et saada laenu

Paljud inimesed tunnevad end murelikuna, kui nad soovivad võtta laenu, kuid ei tea täpselt, milline peaks olema nende sissetulek. See on oluline küsimus, sest ilma piisava sissetulekuta ei pruugi teil olla võimalik laenu saada. Kui te plaanite võtta hüpoteegilaenu, auto- või eralaenu või krediitkaarti, tahate kindlasti teada, kui suur peab teie palk olema, et saada laenu. Selle artikli eesmärk on vastata sellele küsimusele ja aidata teil mõista, mida pangad otsivad, kui nad hindavad, kui suur laenu summa te võite saada.

Mis on laenuandja nõuded?

Laenuandja hindab iga taotleja nõudeid eraldi. Kuid sisuliselt on kolm peamist kriteeriumi, mida nad kasutavad, et otsustada, kas nad annavad laenu või mitte: sissetulek, krediidiskoor ja pangakonto seisund. Kui taotleja vastab neile nõuetele, saavad nad laenu heakskiidu.

Laenuandjad määravad laenu tagasimaksmiseks igakuise makse, mis ei tohi olla suurem kui kindel protsent teie sissetulekust. See protsent võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast, kuid enamasti on see vahemikus 28–36% teie brutosissetulekust. Seega, kui teie sissetulek on 1000 eurot kuus, siis ei tohiks teie igakuine laenumakse ületada 360 eurot.

Miks on vaja sellist kõrget sissetulekut?

Laenuandjad soovivad olla kindlad, et olete võimeline laenu tagasi maksma. Kui teil pole piisavalt sissetulekut, pole neil mingit tagatist, et te suudate oma laenu tagasi maksta. Kõrge sissetulek on tõestus selle kohta, et teie elustiil võimaldab teil kuus raha kõrvale panna ka laenude tagasimaksmiseks. Mida kõrgem on teie sissetulek, seda väiksem on risk, et te ei suuda oma laenulaekumisi tagasi maksta.

Kuidas mõjutab krediidiskoor laenu taotlemist?

Teie krediidiskoor on veel üks tegur, mida laenuandjad vaatavad laenu saamiseks. Krediidiskoor on numbrikombinatsioon, mis kirjeldab teie finantsharjumusi ja -käitumist minevikus. Laenuandjad vaatavad krediidiskoori, et saada aimu teie tõenäolisest maksevõimekusest tulevikus.

Kõrgem krediidiskoor tähendab, et olete olnud kohusetundlik laenu tagasimaksmisel, mis suurendab teie tõenäosust saada uus laen. Madal krediidiskoor võib anda märku, et teil on olnud maksehäireid, mis omakorda suurendab riski, et te ei suuda uut laenu tagasi maksta.

Seega on hea krediidiskoori abil võimalik tagada suurem laenusumma heakskiitmine. Kui krediidiskoor ei vasta laenuandja nõuetele, võite otsida muid võimalusi laenamiseks, nagu väikelaenud kas või kiirlaenud internetis.

Millele peate veel tähelepanu pöörama?

Lisaks sissetulekule ja krediidiskoorile võivad laenuandjad arvestada ka muid tegureid. Näiteks võib laenuandja vaadata teie töökohta ja töötamise aega – see võib tõestada teie sissetuleku stabiilsust ja kui tõenäoline on, et saate vajaliku sissetuleku ka tulevikus. Samuti on oluline, kui palju võlaprobleeme teil on. Kui teil on palju võlgnevusi, võib laenuandja tunda, et te pole võimeline uut laenu tagasi maksma.

Mis on laenu võtmisel parim viis edasi minna?

Laenu saamiseks peate näitama, et teil on piisav sissetulek ja suur krediidiskoor. Kui te ei vasta nendele nõuetele, võivad laenuandjad pakkuda teile vähem soodsaid tingimusi, kui soovite ega võtnud väikelaenu või kiirlaenu. Enne laenu võtmist on oluline teha põhjalik taustakontroll ja leida laenuandja, kes sobib teie vajadustega ja pakub parimat laenuintressi.

Kokkuvõtteks, kui soovite saada laenu, peab teil olema piisav sissetulek ja krediidiskoor vastab pankade nõuetele. Sellise laenu saamiseks peate võtma aega oma finantsolukorra hindamiseks ja oma krediidiskoori parandamiseks, kui see vajab parandamist. Kui olete oma finantsolukorra kindlaks määranud, saate leida sobiva laenuandja ja alustada laenu taotlemist.