Nullkulu

Nullkulu

kui palju ma laenu saan?

Kui Palju Ma Laenu Sain – Kui Palju Ma Laenu Saada Võin?

Laenamine on praegusel ajal väga levinud. Inimesed võtavad laenu erinevatel põhjustel, olgu selleks siis äri- või isiklikud eesmärgid. Paljud inimesed ei tea aga, kui palju nad tegelikult laenu saada ja kui palju on lubatud laenata vastavalt nende sissetulekule ja muudele finantsaspektidele. Selles artiklis käsitleme põhjalikult seda, kuidas arvutada oma võimalikku laenusummat ning mida peate silmas pidama, kui otsustate laenu võtta.

Laenusumma arvutamine

Krediidivõime (võlausaldajate vaatamine)

Laenuandjad hindavad teie krediidivõimet, kui taotlete laenu. Krediidiotsus tehakse selle põhjal, kui tõenäoline on, et saate laenu tagasi maksta. Krediidivõime hindamiseks võivad laenuandjad kasutada erinevaid kriteeriume, nagu teie krediidiskoor, töö, sissetulek ja muud tegurid. Eelistatavalt peaks teie sissetulek olema stabiilne ning olema piisav suur laenumakse tagasimaksmiseks.

Laenu tüüp

Erinevatel laenutüüpidel on erinevad nõuded ja eeldused. Näiteks nõuab hüpoteeklaen väga head krediidiskoori ja suurt tagasimaksevõimet, kuna see on tagatud makseviisiga laen ning võlausaldaja hoiab teie vara krediidi katteks. Laenu tagatiseta nõuab paremat krediidivõimet, kuna seda tüüpi laenul pole tagatist, mida võlausaldaja saab ära kasutada, kui te ei suuda laenumakseid tasuda.

Finantsseisund

Laenuandjad soovivad teada, mis on teie rahaline seisund enne laenamist. See hõlmab selliseid tegureid nagu teie sissetulek, võlad, kohustused, varad ja kohustused jne. Kõik need faktorid aitavad otsustada, kui palju lahti saada ja teie maksevõimekus laenumaksete tagasimaksmisel.

Laenuperiood

Laenu tagasimakseperioodil mängib olulist rolli ka see, kui palju laenu saate. Kuna laenuperiood mõjutab teie laenumakseid, tuleb sellele otsustavalt mõelda, enne kui laenu taotlete.

Millised on piirangud?

Laenu võtmisel on teatud piirangud, mida peate teadma enne, kui võtate suure summa laenu.

Kui palju saate teenida?

Enamikul juhtudel arvutatakse laenu summa suurus sissetuleku alusel. Erinevad laenuandjad kasutavad erinevaid valemeid, kuid enamasti kulutatakse 30-35% teie netosissetulekust iga kuu laenumakseteks. Kui olete oma päevapalga laenanud, võivad võlausaldajad ka väiksema sissetulekuga tingimusi kohaldada.

Laenu tagasimaksmise piirangud

See on teine ​​kõige olulisem piirang, mida peate enne laenu taotlemist teadma. Laenu tagasimaksete igakuised maksed ei tohiks kulutada rohkem kui 30-35% teie igakuise sissetuleku netosummast. See tagab, et saate igapäevase elu kulutused kaetud ning tagate samal ajal oma laenumaksed.

Näide sellest, kuidas laenupiirangut arvutada

Kui teie igakuine sissetulek on 1000 eurot, peaks teie kuumakse olema umbes 300-350 eurot. Selle kuumakse kalkulatsioonil põhineb lihtne valemi:

(Netosissetulek) x (30%–35%)

Seega, kui otsustate võtta 20000 eurot laenu, peate tagama, et teie makse suurus ei ületa 300-350 eurot kuus.

Kokkuvõte

Laenu otsustamine on oluline, kuid on oluline olla realistlik, kui palju laenu saate ja kui palju vastutust endale võtate. Krediidiandjad on ettevaatlikud oma laenude kiirkasvuga, nii et tagage enne laenamise alustamist, et saate igakuise tasumakse perioodil pikalt laenu maksta. Ärge heitke meelt, kui teie laenutaotlus ei õnnestu, sest see võib olla tõendeid teie laenutervise paranemisest edasiseks.