Nullkulu

Nullkulu

kui kaua köha nakkab?

Kui kaua köha nakkab

Köha on tavaline terviseprobleem, mis võib olla põhjustatud külmetusest, gripi või allergiast. Kuigi köha on tavaliselt kahjutu, võib see mõnikord kesta kauem kui tavaliselt. Kui te muretsete oma köha pärast ja soovite teada, kui kaua see võib kesta, siis olete õiges kohas. Selles artiklis räägime, kui kaua köha nakkab ja mida saate teha, et aidata end tervendada.
Mida tähendab köha?
Köha on loomulik refleks, kus organism püüab eemaldada kopsudest või hingamisteedest lima ja kahjulikke osakesi. Köha sümptomeid võib põhjustada mitmed erinevad haigused, nagu bronhiit, kopsupõletik, allergia või astma. Köha võib olla valulik või ebameeldiv, kuid tavaliselt on see kahjutu ja möödub mõne päeva jooksul.
Kui kaua köha võib kesta?
Köha kestus sõltub selle põhjusest. Enamik ajutisi köha episoode mööduvad mõne päeva või nädalaga, kuid kui köha sümptomid kestavad kauem kui paar nädalat, võib see viidata tõsisemale probleemile. Kui teil on krooniline köha, mis kestab kauem kui paar kuud, peaksite külastama arsti, et välistada tõsisemad terviseprobleemid.
Mis võivad olla pikenenud köha põhjused?
Pikenenud köha võib olla põhjustatud mitmetest erinevatest teguritest, sealhulgas kroonilised haigused nagu bronhiit, astma ja kopsupõletik. Samuti võivad allergiad, suits, õhusaaste ja refluks sümptomeid pikendada. Suitsetajad on samuti suuremas ohus pikaajalise köha tekkeks.
Kuidas ravida pikenenud köha?
Pikenenud köha ravimine sõltub selle põhjusest. Kui köha on põhjustatud infektsioonist, võib arst välja kirjutada antibiootikumid, sõltuvalt nakkuse tüübist. Mõned juhud võivad vajada ka ravimeid, mis laiendavad hingamisteid või rahustavad ärritunud kudesid. Kui köha on allergiline, võib arst välja kirjutada antihistamiinikumid või inhalatsioonravimid, mis aitavad leevendada sümptomeid. Suitsetamisest loobumine on samuti oluline samm, et pikenenud köha sümptomeist vabaneda.
Mida saate teha, et leevendada köha sümptomeid?
Kui köha on ajutine ja kahjutu, võite kasutada mõningaid kodus leiduvaid vahendeid sümptomite leevendamiseks. Joogivee joomine aitab hoida teie hingamisteede limaskestad niisutatud ja vähendada köha sagedust. Soe tee meega aitab leevendada ärritunud kudesid ja võib vähendada köha sümptomeid. Mõned inimesed kasutavad ka eeterlikke õlisid, nagu näiteks piparmünt, eukalüpt või teepuuõli, et leevendada köha.

Järeldus:

Köha sümptomid võivad olla ebameeldivad, kuid tavaliselt mööduvad need mõne päeva või nädalaga. Kui köha kestab kauem kui seda, peaksite oma arstiga konsulteerima, et välistada tõsisemad terviseprobleemid. Enamasti annavad ajutise köha sümptomeid leevendada hingamisteede niisutamine ja ravimite kasutamine. Mõnel juhul võib suitsetamisest loobumine aidata leevendada sümptomeid ja lõpetada pikenenud köha.