Nullkulu

Nullkulu

kui hammas valutab?

Kui hammas valutab

Hambavalu on üks tavapärasemaid probleeme, mida igaüks meist omal ajal kogeb. Kui te ei tea, mida teha, kui teil on hamba- või igemevalu, siis on see artikkel just teie jaoks. See artikkel annab teile teavet hambaravi kohta, mis aitab teil meeles pidada, mida teha, kui hammas valutab.

Hambavalu põhjused

Hambavalu põhjuseid on palju. Mõned levinumad põhjused on:

Kahjustatud hambad – kõige tavalisem põhjus on kahjustatud hambad. See võib olla midagi lihtsast kaariesest kuni tõsise hammaste lagunemiseni.

Halb suuhügieen – kui te hoolitsete oma hammaste eest halvasti või ei pese hambaid piisavalt sageli, võite kergesti saada hambahaigusi nagu igemepõletik, mis võivad põhjustada valu.

Hammaste ja igemete probleemid – hambahaigused nagu periodontiit või hambaaju põletik võivad põhjustada tugevat valu.

Suuõõne infektsioonid – mõnel juhul võivad suuõõne infektsioonid nagu abstsessid põhjustada valu.

Hambumusprobleemid – hambumusprobleemid nagu hambumuse halvenemine või halb hammaste vaheline kokkusobivus võivad põhjustada valu.

Ravi

Kui hammas valutab, siis on esimene samm leevendada valu. Selleks võib soovitada kasutada valuvaigisteid nagu ibuprofeen või acetaminophen. Vajadusel võib arst välja kirjutada tugevamaid retseptiravimeid. Kui aga hammas on tõsiselt vigastatud, võib vaja minna hambaravi.

Kodus ravi

Kui hammas valutab, võite proovida järgmist kodust ravi:

– Kasutage külma kompressi – hoidke hammast külma kompressiga.

– Loputage soojas vees soolveega.

– Kasutage küüslauku – see on looduslik ennetusvahend ja võib aidata vähendada põletikku.

Hambaravi

Kui kodune ravi ei aita, tuleb pöörduda hambaravi poole. Hambaravi tähendab hambaarsti poolt tehtavat ravi, mis võib hõlmata järgmist:

– Juureravi

– Hamba eemaldamine

– Täidised

– Hambaimplantaadid

– Ortoodontia

– Puudutatud piirkonna ravimine antibiootikumidega

Tervislik eluviis

Tervislik eluviis on ülioluline, et hoida hammaste ja igemete tervena. Hoidke regulaarset hügieeni, hoidke eemal suitsetamisest ja vältige liigset alkoholi tarvitamist.

Kokkuvõte

Hambaravi on keeruline teema, kuid teades, mida teha, kui hammas valutab, saate kindlasti valu leevendada. Kodune ravi võib aidata, kuid kui valu ei kao, tuleb pöörduda hambaravi poole. Pea meeles, et tervislik eluviis on hädavajalik hammaste ja igemete tervise säilitamiseks.