Nullkulu

Nullkulu

kui beebil on nohu?

Kui beebil on nohu: sümptomid ja ravi

Tere tulemast! Kui olete siin, otsides teavet selle kohta, mida teha, kui teie beebil on nohu, siis olete õiges kohas.

See artikkel annab teile põhjaliku teavet nohu sümptomite, põhjuste ja ravivõimaluste kohta teie beebi jaoks. Me anname teile nõuandeid, kuidas aidata teie beebil end paremini tunda ja taastuda.

Nohu sümptomid beebil
Beebide nohu on tavaline probleem, mis on põhjustatud külma või viiruse poolt. Peamised sümptomid hõlmavad järgmist:
– kinnine nina
– aevastamine
– köha
– madal palavik

Need sümptomid võivad olla beebile ebamugavad ja neil võib olla raske hingata. Siin on mõned nõuanded, kuidas teie beebi aidata.

Kuidas aidata beebit, kellel on nohu?
1) Võtke ühendust arsti või pediatriga
Kui teie beebil on nohu ja ta on nohu suhtes vastuvõtlikum, on mõistlik küsida arsti või pediatrilt nõu, kuidas leevendada sümptomeid. Enamikul juhtudel saate aidata beebit kodus. Kui aga sümptomid püsivad või halvenevad, on parem pöörduda arsti poole.

2) Hoidke hingamine soojas ja niiskes õhus
Kui teie beebil on nohu, võib hingamine muutuda raskemaks. Soovitame hoida beebit sooja ja niiskes õhus, et aidata vähendada nohust tulenevat ebamugavust.

3) Pidage silma peal beebi hingamisel
Kui teie beebil on nohu, asetage tema voodi peale veidi tõste alla, et ta saaks paremini hingata. Kui te märkate, et teie beebi hingamine muutub kiiremaks või raskemaks, siis tuleb pöörduda kohe arsti poole.

4) Puhastage nina
Nina puhastamine on üks tõhusamaid viise beebi abistamiseks, kellel on nohu. Kasutage pehmet lappi niisutatud sooja, soolalahusega ja puhastage õrnalt ülemist osa nina. Võite ka kasutada spetsiaalset aspiraatorit, mis võimaldab teil imeda ninast välja nina lima.

5) Helistage arstile, kui beebil esineb palavikku või teisi sümptomeid
Palavik ja üldine halb enesetunne võivad olla märk sellest, et beebi vajab tõsisemat ravi. Kui teie beebil on palavik ja tal esinevad muud terviseprobleemid, võtke kindlasti ühendust oma arsti või meditsiinitöötajaga.

Nohu ravi beebil
Paljud beebide nohu kaovad mõne päeva või nädala jooksul iseenesest. Kui soovite aidata oma beebil võimalikult kiiresti taastuda, siis võite kaaluda ravimite kasutamist. Allpool on loetletud mõned ravimid, mida saate kasutada nohu sümptomite leevendamiseks.

1) Soola lahus
Soolalahus on väga tõhus vahend nohu leevendamisel. Kasutage pehmeid lappe või tilgutage paar tilka ninna soolalahust.

2) Ninaspreid
On olemas erinevaid nina- ja köhaspreid, mis võivad aidata beebil hingata. Kuid pidage silma sprei koostist ning teavitage sellest kindlasti oma arsti.

3) Köhasiirupid
Köhasiirup võib aidata leevendada köha ja hingamisraskusi. Kuid ärge pakkuge köhasiirupit tavapärasest rohkem, kuna see võib põhjustada kõrvalmõjusid.

Järeldus
Kokkuvõttes on beebide nohu tavaline probleem, mis võib olla ebamugav. On oluline võtta meetmeid, et aidata oma beebil kiiremini taastuda ning vähendada ebamugavustunnet. Tähtis on jälgida nohu sümptomeid ja kasutada ravimeid ainult kuurina ja soovitavalt arsti poolt soovitatud kogustes. Muul juhul nõustuge oma arstiga enne ravimite kasutamist.

Loodame, et see artikkel aitas teil leida nohu jaoks parimaid ravivõimalusi. Täname, et külastasite meie veebisaiti.