Nullkulu

Nullkulu

kuidas pildistada inimest?

Kuidas pildistada inimesi?
Pildistamine on kaasaegse ajastu üks populaarsemaid tegevusi, kuna tänapäeval me armastame piltide keskel elada. Pildistades inimesi, näeme maailma teise nurga alt ning saame hinnata inimeste omadusi ja iseloomu. Igal inimesel on oma lugu, mida saame jäädvustada piltidele, kui ainult oskame seda õhu korralikult teha. Järgnevalt anname, samm-sammult, nõu, kuidas pildistada inimesi.

Valige endale sobiv fotoaparaat
Üks esimesi samme, mida tuleb teha, on valida sobiv fotoaparaat. Fotokaamerate valik on tänapäeval väga lai, seega on vaja olla kursis olemasolevate kaameratega ja nende omadustega. Inimeste pildistamiseks sobivad peamiselt peegelkaamerad ja hübriidkaamerad. Peegelkaamerad võimaldavad jagada valgust kiiresti ning pildid tulevad teravad ja selged. Hübriidkaamerad sobivad kerge kaaluga ja lihtsalt kasutatavaks. Samuti on neil reeglina suurepärased pildistamisfunktsioonid, mis muudavad inimeste pildistamise eriti lihtsaks.

Valige sobiv objektiiv
Kvaliteetne objektiiv on eduka pildistamise üks võtmeelemente. Kui üritate salaja pilti teha, kasutage pikemat objektiivi (mida suurem fookuskaugus, seda parem). See aitab teil pildistada inimesi diskreetselt. Kui te pildistate lähedalt, siis on parem kasutada lainurkobjektiive, mis võimaldavad haarata suuremat ala. Kindlasti tasub kaaluda ka objektiive, mis on mõeldud piltide pildistamiseks madala valguse tingimustes. Need võimaldavad teil pilti pildistada ka öösel või siseruumides.

Kasutage õiget särimustrit
Särimuster määrab, kuidas kaamera valgust mõõdab ja millist taset annab valgusele edasi. Pildistamisel on palju särimustreid, mille hulgast tuleb valida sobiv. Kuidas teada saada, milline särimuster sobib? Kui pildistate heledat tausta vastu, soovitatakse kasutada vari-särimustrit ning kui pildistate tumedat tausta vastu, siis tuleks kasutada peegeldussärimustrit. Soovitame alustada kompensatsiooni noll-seadistusega ning kui olete oma särituse asjad paika saanud, saate endale meelepärase mustri valida.

Jäädvustage õige hetk
Kui tahate pildistada inimesi, peate olema kiire. Inimesed liiguvad pidevalt ning peate suutma jäädvustada õige hetke. See nõuab palju praktilist oskust ja kannatlikkust. Kui teil on liiga liikuv inimene, siis proovige aktiveerida sarivõtterežiim, mis võimaldab teil jäädvustada mitu kaadrit korraga. See aitab teil valida parima pildi.

Kuidas hinnata valgust
Valgus on üks peamisi pildistamistingimusi. Ükskõik kui hea kaamera teil ka poleks, peate valgust õigesti hindama, kuna see mõjutab lõpptulemust tugevalt. Pildistades heleda taeva taustal, peab inimeste nägu olema valgustatud. Kui inimese nägu on tumedam kui tausta taevake, on valgust liiga vähe.

Kasutage ka halba ilma
Paljud inimesed eelistavad pildistada ainult päikesepaistelistel päevadel, kuid tegelikult võib ka halb ilm luua huvitava atmosfääri. Proovige kasutada vihma, lund ja tuult, et luua erinevaid pilte. Vihmased ilmad võivad anda rohkem sügavust ning luua salapärase ilme. Ära karda kasutada erinevaid ilmastikutingimusi.

Loo loomulik atmosfäär
Parimad pildid on need, mis on loomulikud ning kus kujutatud inimesed tunnevad end vabalt. Pildistamisel võib kasutada erinevaid trikke, et tagada loomulik atmosfäär. Näiteks võib lasta inimesel kujutada ennast midagi tehes ning fotosid teha nende tegevuste ajal. See tagab, et nad jäävad loomulikud ning et kujutatud tegevus on iseloomulik neile.

Kuidas mõjutab taust ka pilti?
Taust on sama võtmeelement kui inimene, keda pildistatakse. Valige sobiv taust, mis võimaldab võtta silmapaistva pildi. Kui tahate luua sügavust, siis pildistage inimest tumedama tausta taustal. Kuid kui tahate inimese keskmes oleku rõhutamist, siis pildistage ta heledal taustal. Ärge unustage, et taustal peaks olema ka midagi erilist. Näiteks võib taustaks olla huvitavat, ebatavalist või mõnda teemasse sobivat objekti.

Milline võiks olla parim kaamera seadistus?
Kui te olete väljas, siis on kõige parem kasutada avatud nagu 1,4 või 1,See loob tõesema tugevdatud taustapildi ning võimaldab pildistada ka objekte, mis on kaugemal. Samuti võiks pildistuse seadistuses kasutada RAW failivormingut, et edasi töödelda kõik fotosid ka järeltöötluses.

Kogemus teeb meistriks
Pildistamine on üks nendest asjadest, millesse saab kasvada kogemusega meisterlikuks. Ära arva, et saavad selle oskuse omandamisega ühe korraga hakkama. See nõuab kannatlikkust ning aja jooksul omandatud praktilist oskust ning teadmisi. Kindlasti tasub proovida erinevaid tehnikaid ja koos fotograafiaga saate kasvada professionaaliks.

Kokkuvõttes
Inimeste pildistamine on vaheldusrikas ja huvitav tegevus. Oluline on valida sobiv fotoaparaat, objektiivid ja särimusters ning kasutada erinevaid tehnikaid. Kõige tähtsam on meeles pidada, et pildistamine nõuab kannatlikkust ja aega. Kui olete kannatlik ja järgite meie juhiseid, siis saate pildistada fantastilisi pilte.