Nullkulu

Nullkulu

kuidas pildistada?

Kuidas pildistada: juhend kaameraspetsialistile

Kui olete huvitatud fotograafiast ja soovite saada paremaks fotograafiks, siis olete õiges kohas. See artikkel annab teile praktilisi nõuandeid ja juhiseid, kuidas pildistada erinevaid subjekte ja keskkondi nii sise- kui ka välitingimustes.

Head pildistamisel on vajalikud kaks asja: tehniline oskus ja loomingulisus. Teil peab olema hea arusaam kaamera seadetest ja üldistest tehnilistest aspektidest, samuti tunnetus valgustuse, säriaja ja ava kohta. Samal ajal peate olema loominguline, et leida uusi vaatenurki ja ideid, mida teised ei näe.

Selle juhendi eesmärk on aidata teil arendada oma tehnilisi teadmisi ja loomingulist potentsiaali, et saada paremaks fotograafiks. Alustame algusest.

Valige õige kaamera

Kui olete tõsiselt huvitatud fotograafiast, siis on vaja valida õige kaamera. Valikud võivad olla üsna segadusttekitavad, kuid peate mõtlema oma vajadustele ja eelarvele. Kui plaanite pildistada peamiselt läbi nutitelefoni kaamera, siis pole vaja osta täiendavat kaamerat. Kuid kui olete valmis investeerima kaamera seadetesse, peate valima endale sobiva kaamera.

Valige õige objektiiv

Objektiivi valik sõltub paljuski kaamera mudelist ja platsiarmi tingimustest. Kuid on olemas ka üldiseid reegleid, millest peate kinni pidama, kui soovite saavutada parimaid tulemusi.

Kui plaanite matkata, võib olla mugav valida universaalne objektiiv, mis suudab püüda laiaulatuslikke vaateid ja samal ajal ka jäädvustada täpset detailirikkust. Kui aga soovite portreede või lähivõtete tegemisel saavutada pehme ja uduse tausta efekti, on teile vaja objektiivi, millel on suured avaavad.

Mängi valgusega

Valgus on fotograafia aluspõhimõte. Kui valgustus on valesti seatud, siis teie fotod ei ole head. Kuidas tagada hea valgustus? Püüdke kasutada looduslikku päevavalgust. See on kõige tasuta ja kõige parem viis, kuidas saada häid pilte. Kui päevavalgust pole saadaval, peate kasutama võimalusi, nagu välklamp, säritus ja ava, et reguleerida valgustust.

Pildistamine sise- ja välitingimustes

Kui soovite pildistada siseruumides, on hea kasutada loomulikku valgust. Kuid kui see pole saadaval, võite kasutada välklampi, kuid peate seadistama oma kaamera seadeid, et saada loomulikku valgustust.

Välitingimustes saate kasutada loomulikku päevavalgust, kuid peate kohanema erinevate valgustingimustega, nagu päikesepaiste, varjutamine ja hämarus.

Säri- ja ava seadistused

Säriaeg ja ava mängivad pildistamisel suurt rolli. Säriaja seadistus määrab kindlaks, kui kaua kaamera säriaeg avaneb. Ava seadistus määrab kindlaks, kui palju valgust kaamera saab. Kui säriaeg on liiga pikk, muutuvad teie pildid uduseks ja uduseks, kui aga ava on liiga väike, siis teie pildid muutuvad liiga tumedaks.

Fookuse seadistamine

Fookusesse seadistamine on vajalik selleks, et teravustada oma subjekte. Kui teie subjekt on liiga kaugel, siis teie objektiiv teravustamisprotsessi ei soorita, kuid kui subjekt on liiga lähedal, siis on teravustamine raske. Seadistage fookus selleks, et käsitada teie subjekti kõige paremas valguses.

Kompositsioon

Kompositsioon on oluline foto edukuse määramiseks. Otsustav on fotol positsioon selle keskel, ning Kuldne Lõige, fotot tehnikana viimistletud osadeks jagamine, keskselt lahutamine. Viimasega saame tehtud piltidesse sisse panna rohkem ruumi, mis paneb pilte rohkem elama.

Piltide töötlemine

Subjekti jäädvustamine on kahtlemata suurepärane alus heade fotograafide jaoks, kuid mõnikord peate oma fototöötlust töötlema, sealhulgas värvide tasakaalustamist, varjude helendamist ja kontrasti suurendamist.

Kui olete oma fototehnika omandanud, saate need põhireeglid põhjalikult valdava fotograafina kunstiteosed luua. Käesoleva juhendi kasutamisel saate teha rohkem pilte, mis näivad olevat tõelised kunstiteosed.

Kokkuvõte

Kokkuvõtvalt on kuidas pildistada, õpetus, mida saab kasutada nii kogenud fotograafidele kui ka algajatele. Tehniliste aspektide omandamisel on vaja jälgida reegleid ja teadmisi. Loominguliste valikute abil, võite oma subjekte ilma probleemideta jäädvustada vastavalt oma tahtele. Selle artikli soovitused aitavad teil saada paremaks fotograafiks ja naudita ilusamaid pilte.