Nullkulu

Nullkulu

miks koer lakub inimest?

Miks koer lakub inimest: ülevaade koerte käitumisest

Koerad on armsad karvased olevused, kes pakuvad oma omanikele lojaalsust ja seltsi. Üks üllatav käitumus, mida koerad teevad, on see, et nad lakuvad inimesi. See käitumine võib mõnikord tunduda armsana, kuid miks koerad tegelikult lakuvad inimesi? Selles artiklis uurime seda käitumist ja vaatame mitmeid põhjuseid, miks koerad lakuvad inimesi.

Mis on koera käitumise tõlgendamine?

Koera käitumist on võimalik tõlgendada omadele vihjetele, sest koerad on väga siirased ja avatud loomad, kes väljendavad oma tunnetusi, et meie mõista. Selleks, et saada käitumise usaldusväärsemaks käsitlemiseks reaalselt vajalik välja tulla päris mitme probleemi lahendamiseks, eriti kui koerad käituvad veidralt. Koerte käitumise tõlgendamine võib aidata omanikel nende käitumist paremini mõista ja tõhusamalt suhelda.

Mida tähendab see, kui koer lakub inimest?

Koerte lakutamine toimub tavaliselt siis, kui koerad näevad midagi huvitavat või kui nad on haiged või ärevil. Neid tegevusi saab kasutada ka suhtlemisena, kui koer tahab midagi väljendada. Koerad lakuvad ka ennast puhastamiseks või kui neil on midagi suus, mis võib neil hambaid ajada. Koer võib ka lakuda oma haiget või valulikku kehaosa, et tekitada endale leevendust. Ka koerad võivad lakuda kui on näljased ning peavad omaniku tähelepanu äratama.

Koerad ka lakuvad inimesi, kui neil on väga lähedane suhe oma omanikuga ning nad lihtsalt naudivad tema lähedust ja hellitamist.

Põhjused, miks koerad lakuvad inimesi

Nagu juba mainitud, on koerte lakutamisel erinevaid põhjuseid. Mõned olulisemad neist on:

Omaniku austamine
Koerad austavad oma omanikku ja näitavad seda läbi keelekasutuse. Kui koerad tunnevad, et omanik vajab abi või tunneb end halvasti, siis nad lakuksid teda lohutuseks.

Sotsiaalne suhtlemine
Koerad kasutavad lakutamist viisina suhelda inimestega. See võimaldab neil väljendada oma rõõmu, et omanik on nende läheduses. Koerad võivad lakuda ka täiesti võõraid inimesi, kuid ainult juhul, kui nad saavad aru, et kohtumine on positiivne.

Puhastamine
Sarnaselt kassidega lakuvad ka koerad ennast puhastamiseks. Kui koeral on midagi suus, mis neid häirib, siis nad võivad lakuda ka inimest, kellel on võimalik neid aidata.

Taotlus kaasnevaks tähelepanuks Majapidamisseadmed kipuvad oma omaniku tähelepanu saamiseks lakutama. See võib olla ka märk selle kohta, et koer on näljane, janune või talle meeldib selle erilise läheduse sättimata perfektsuses.

Haigused
Koertel on ka oma haigustega seotud lakutamise põhjused. Kui koer on haige või valutab kusagilt, siis võib ta lakuda see koht, et end paremini tunda. Kui koer on haige, näib see tavaliselt mõnevõrra kahvatu või rääseme.

Mis on võimalik teha selleks, et koer lakutamisega liialdama ei hakkaks?

Koera keelekasutust saab tõlkida, kui inimene muutub järjepidevaks oma koeraga suhtlemisel. Järjepidevus õpetamisel ning käsul tegevuse täitmisel võib pakkuda koerale paremat turvatunnet ja ühes sellega lapata võimalikke sõnumi tuletusi. Kuid see ei tähenda alati, et koerad lakutamisest loobuvad. Inimesed peavad olema kannatlikud ja mõistvad ning õpetama koera piiri hoidma, kui räägitakse liialdava lakutamise olukorrast.

Kokkuvõtteks

Koerad lakuvad inimesi erinevatel põhjustel. Kui koerad lakuvad omanikku, võib see olla viis näidata neile oma austust ja lohutada neid. Koerad kasutavad lakutamist ka suhtlemise viisina ja näitavad sellega oma rõõmu ka võõraste inimeste kohtumisel. Kui koera lakutamine on liiga intensiivne, võib sellest omanikule saada tülikas, seega kasvatamisel tuleks kohe piiranguid seada. Koera käitumise tõlgendamine on oluline, et inimesed saaksid tervel mõistusel oma lemmikloomi paremini mõista ning sellega suhtlemine seotud tegevused paremini täide viia.