Nullkulu

Nullkulu

kuidas pildistada virmalisi?

Kuidas pildistada virmalisi?

Virmalised on ilus nähtus, mis on vaatamisväärsus ja äratab huvi nii fotograafidele kui ka teistele loodusarmastajatele. Kui olete kunagi näinud fotot virmalistest, pole võimalik mitte imetleda nende ilu ja võlu. Kuidas siis kõige paremini pildistada virmalisi? Sellele küsimusele vastamegi selles artiklis, kus tutvustame kõige tähtsamaid nõuandeid, et saaksite jäädvustada imelisi fotosid virmalistest.

Mida on vaja pildistamiseks?

Enne kui läheme nõuannete juurde, tuleb veenduda, et teil on õige varustus. Virmaliste pildistamiseks on vaja kaamerat, millel on võimekus võtta pikki säriaegu ja omab hea ISO jõudlust. Lisaks on väga oluline ka statiiv, mille abil saate teha teravaid ja stabiilseid fotosid. Seega peaks pildistamisvarustus kindlasti sisaldama kaamerat, objektiivi, statiivi, välklampi, kaitsekindaid ja soojaid riideid.

Kohavalik on oluline!

Virmaliste pildistamisel on kohavalik väga tähtis. Ideaalne koht pildistamiseks on puhas loodus, kus pole tänavavalgustuse valgust ja kus on võimalik saada suurepärast vaadet taevale. Kui plaanite pildistamist linna ajal, siis peaksite valima koha, kus pole liiklust ega inimeste liikumist. See võib olla näiteks park, aga ka mõni tänava nurk, kus taeva nägemine pole häiritud. Kuid peate teadma, et kõige parem koht võib olla ka valgusreostuse piirkonnast eemal.

Loomuliku valguse kasutamine

Loomuliku valguse kasutamine on väga oluline, sest virmaliste fotode puhul on liigse valguse kasutamine kahjulik. Seega peate õppima oma kaamera seadeid, et saaksite kohandada säriaega ja ISO-d, et luua täiuslikumat virmaliste pilti. See aitab teil saavutada loomuliku valguse taseme, mis annab teie fotodele õige helitugevuse ja tooni.

Paras režiim

See on üks kõige olulisemaid nõuandeid, mida peate järgima virmaliste pildistamisel: kasu tuleb teie kaamera režiimist. Selleks on manuaalne režiim, kus saate ise valida säriaega ja ISO-d ning ülejäänud seaded. See aitab teil luua suurepäraseid ja täiuslikke fotosid virmalistest. Tuleb arvestada ka sellega, et virmaliste pildistamiseks on vaja kaamerat, mille säriaeg on pikem, kui üks sekund.

Objektiivi vajuemeetod

Objektiivi valik on väga oluline teema. Olenevalt sellest, kus te pildistate ja milline on teie väljavalitud taeva laius, valige õige objektiiv. Kui plaanite virmalisi fotodele püüda, siis on vaja teleobjektiivi. Kui pildistate linnapilti, siis on lai objektiiv palju parem valik. Valides objektiivi enne pildistamist, saate katsetada ja kasutada seda, mis teie arvates võiks kõige paremat tulemust anda.

Valguskahur või välklamp

Virmalised sõltuvad täielikult loomulikust valgusest, nii et välklambi kasutamine võib olla mõnevõrra problemaatiline. Kui aga olukord nõuab välklambi kasutamist, siis ärge kartke seda kasutada. Tuleb meeles pidada, et välklamp peaks olema kaamera kaugemal. Nii ei mõjuta see teie pildistamist.

Kokkuvõte

Virmaliste pildistamisel tuleb arvestada paljude teguritega. Õige varustus, kohavalik, loomulik valgus ning kaamera seaded on vaid mõned näited asjadest, mida peab järgima virmaliste fotode loomisel. Kui need juhised on teie peas olemas ja olete valmis mõned vead tegema, siis on teil hea võimalus luua suurepärane virmaliste foto!