Nullkulu

Nullkulu

kuidas pildistada äikest?

Kuidas pildistada äikest

Äike on üks äärmiselt huvitav ja ka veidi hirmutav ilmastikunähtus, mis võib tekitada inimestes palju erinevaid emotsioone. Kui oled aga fotograaf, siis võib äikest vaadata hoopis teise pilguga. Paljude fotograafide jaoks on välk ja müristamine mitte ainult huvitav, vaid ka suurepärane võimalus proovida midagi uut ja loovalt pildistada. Kuidas aga äikest pildistada nii, et tulemus oleks võimalikult hea ja huvitav? Sellele küsimusele saad vastuse käesolevas artiklis.

Vali õige koht

Kui soovid äikest pildistada, siis on oluline leida õige koht. Kuna äike on tihti seotud tugeva vihmaga, siis tuleks eelistada kohta, kus on võimalik end kuivana hoida. Samuti on hea paik valida selline, kus on võimalik leida huvitav taust. Näiteks võib äikest pildistada linna kohal, kus tuled ja hooned võivad anda pildile huvitava tausta.

Vali õige aeg

Äikest on kõige parem pildistada õhtul ja öösel, kuna siis on valgussätted parimad. Päevaste tundide jooksul võib juhtuda, et päike hävitab kontrasti ja muudab pilvede värvuse heledamaks. Samuti on öösel parem pildistada, kuna siis on taustal tavaliselt tumedam ja kontrastsem.

Kasuta õiget varustust

Selleks, et pildistada äikest, on oluline kasutada õiget varustust. Kõige parem oleks kasutada statiiviga kaamerat, mis on varustatud pikkade säriaegade ja aeglase suumiga objektiiviga. Kui fotografeerimiseks on kasutusel ainult mobiiltelefon, siis tuleks kasutada spetsiaalset rakendust, mis võimaldab kontrollida säriaega ja ava.

Vali õige säriaeg

Säriaeg on üks olulisemaid seadeid, kui soovid äikest pildistada. Kuna välk on väga kiire, siis tuleb kasutada piisavalt pikka säriaega, et selle fikseerida. Tavaliselt on hea kasutada säriaega 20-30 sekundit. Kui äikese intensiivsus on väga suur, võib kasutada ka lühemat säriaega.

Kasuta õiget kaadrit

Kui soovid äikest pildistada, siis on oluline valida õige kaader. Tavaliselt on hea valida selline kaader, mis sisaldab nii äikest kui ka muid põnevaid elemente, näiteks linna tuled või maastik. Taustal võiks olla ka midagi tumedat, mis täiendaks valge jumet, mida välk annab.

Vali õige paigutus

Valguse paigutus on samuti väga oluline, kui soovid äikest pildistada. Kui äike tekib pimeduse saabudes, siis tuleks rõhuda linna tulede või muude valgustatud objektide peale. Samuti on oluline, et välk oleks taustal, et pilt saaks huvitavam.

Ole ettevaatlik

Kui pildistad äikest, ole alati ettevaatlik. See võib olla mitte ainult huvitav, vaid ka ohtlik tegevus. Seetõttu tasub kõigepealt hinnata ohutust ja alles siis alustada pildistamist. Kui välk tabab pildistajat, võib see olla tõsine probleem.

Lõppsõna

Kokkuvõttes saab öelda, et äikses pildistamine on üks huvitav võimalus proovida midagi uut ja loovalt pildistada. Kui soovid seda proovida, siis järgi ülaltoodud soovitusi ja ole ettevaatlik. Nii saad endale võib-olla väga huvitava ja silmapaistva tulemuse.