Nullkulu

Nullkulu

kuidas säästa vett?

Kuidas säästa vett

Kas olete kunagi mõelnud vee kokkuhoiust? Vesi on üks selline asi, mida peame hädasti vajama, kuid millest kipub tihti puudus olema. Kuigi meie planeet on kaetud veega, on ligi 97% sellest soolane ja ülejäänud 3% on omaette eriline. Omaette selles mõttes, et neist ainult 1% on tarbimiskõlbulik. Looduslikud loodusressursid on lõppemas ning tarbimisvajadus kasvab. Kuidas aga saab iga inimene aidata kaasa vee säästmisele?

Alljärgnevalt tuleb juttu mitmest lihtsast viisist, kuidas säästa vett ning muuta oma argipäev palju efektiivsemaks.

Tark täitmine

Püüdke nõusid kaupa täita. See tähendab, et aegajalt võib olla parem nõusid käsitsi pesta, sest pesumasin vajab iga korraga kindlat kogust vett. Üldreeglina kulutab tavapesumasin ligi 34-45 liitrit vett ühe pesukorra kohta. Käsitsi nõudepesu korral kulub aga ligi 9-18 liitrit vett. Samasuguseid nippe võib kasutada ka pesumasina juures – on teatud pesuprotseduurid, mis võtavad vähem vett.

Segajahuti

Mõned veetarbimise näited on kaherattaline veesäästunupp, mille olemasolu saab aitada kokku hoida kuni 60% veest. Kuivatamise koha pealt võib kasutada pesuruumide aktsentvärvide trikke. See tähendab seda, et kõik mustad märgid tuleb kõigepealt tähelepanu alla võtta enne, kui hakkatakse valgeid märke käsitlema.

LeaKide parandamine

Otsige üles kõik tehnilised probleemid – torud, vannid jne. Ühtviisi võib kontrollida ka tilkumisi ja üleujutusi. Kui avastate probleemi, lülitage veeallikas ära ning kutsuge kohale torulukksepp – see on väga oluline!

Vabanege vanadest ja ebamugavatest nõudest

Vanad WC-d viivad suure tarbimiseni. Uued mudelid ja alternatiivsed lahendused võivad aidata ennetada vee tarbimist. Vahetage välja ka vana duššiotsik, sest uue kinnitamisega väheneb ka tarbitav veehulk.

Kastmistehnika

Kui planeerite oma aeda kasta või joota, siis kaaluge, kas tavaline kastmine on ka kõige tõhusam viis. Ühtviisi võib investeerida ka ava kastmisalustesse, mida on äärmiselt lihtne kasutada. Kui aga kasutate endiselt tavalist kastmistehnikat, siis valige esmalt need kastekannud või voolikud, mis sobivad kõige paremini teie aiaga.

Aia kujundus

Lisaks sellele on uue aiakujunduse tegemine hea võimalus enda tarbimist vähendada. Valige taimed, mis on looduslikult tugevad ning vajavad võimalikult vähe vett. Lisaks valige sellised taimed, mis kasvavad vastavalt kliimaoludele kohalik piirkondades.

Pöörduge spetsialisti poole

Lisaks sellele on alati hea mõte konsulteerida spetsialistidega, kes võivad anda nõu erinevate tehniliste probleemide kohta, mis mõjutavad vee tarbimist.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on vee tarbimine vajaduslik, kuid seda saab muuta ning tõhustada. Lisaks alustage ikkagi enese jälgimisega ning jälgige kõiki märke, mis viitavad liigsele tarbimisele. Kuidas säästa vett? Otsige võimalusi ning võtke iga võimalus ning nipp, mis võib olla efektiivne. Ülestõusmine on lõppkokkuvõttes ka meile, tulevastele generatsioonidele oluline.

Artikli autorid

2000 sõna