Nullkulu

Nullkulu

kuidas säästa loodust?

Kuidas säästa loodust?

Looduse säästmine on tänaseks päevaks muutunud väga oluliseks. Inimesed hakkavad rohkem ja rohkem mõtlema sellele, kuidas oma tarbimisharjumusi muuta ja keskkonnasõbralikumaks muutuda. Käesolevas artiklis käsitleme erinevaid viise, kuidas säästa loodust ning vähendada ökoloogilist jalajälge.

Looduslike ressursside säästmine

Looduslike ressursside säästmine on ilmselt kõige lihtsam viis looduse säästmiseks. Aasta-aastalt kasvab inimeste tarbimine ja seeläbi ka ressursside raiskamine. Selle vältimiseks võiksime kasutada näiteks looduslikke taastuvaid energiaallikaid, nagu päikese- ja tuuleenergia. Samuti võiksime paremini jälgida, kuidas kasutame vett ja elektrit ning püüda vältida nende raiskamist.

Taaskasutus

Kui me tarbime erinevaid tooteid, tekitame samal ajal ka jäätmeid. Jäätmed aga saastavad loodust ning eriti ohtlikud on plastikust ja elektroonikaseadmetest tekkivad jäätmed. Siinkohal peaksime mõtlema taaskasutamise peale ning proovima vältida nende toodete raiskamist, mida on võimalik uuesti kasutada.

Loobu plastikust

Plastik on üks suurimaid keskkonnaprobleeme maailmas. Kuna plastik ei lagune, siis jääb see keskkonda väga pikaks ajaks ning kahjustab seeläbi ka meie tervist. Seega oleks hea mõte hakata vältima plastikust tooteid ning eelistada biolagunevaid alternatiive. Samuti võiksime proovida vältida ühekordseid plastiktooteid, nagu näiteks plastkanne või kohvitops.

Ökomärgistusega toodete eelistamine

Ökomärgistusega toodete kasutamine on samuti väga oluline osa looduse säästmisest. Ökomärgistusega tooted on loodusele vähem kahjulikud kui tavapärased tooted ning seetõttu aitavad need vähendada loodusele tekitatud kahju. Samuti aitab ökomärgistusega toodete kasutamine suurendada nende toodete tootmise nõudlust, mis omakorda toob kaasa ökoloogilisema mõtteviisi levimise.

Transport

Transpordi kasutamine on samuti osa ökoloogilisest jalajälgest. Seetõttu oleks hea mõte hakata kasutama rohkem ühistransporti, ratast või kõndima. Kui aga autoga sõitmine on vältimatu, siis võiksime mõelda sellele, kuidas saaksime oma sõiduki keskkonnasõbralikumaks muuta. Näiteks võiksime osta ökomärgistusega autot või kasutada sõiduki jagamise teenuseid.

Kokkuvõte

Sellel artiklil oli viis ettepanekut looduse säästmiseks ja ökoloogilise jalajälje vähendamiseks. Meie igapäevategevused mõjutavad otseselt loodust ning seetõttu on väga oluline, et me püüaksime oma harjumusi muuta ning tarbiksime enam ökoloogilisemaid tooteid ning teenuseid. Küsi endalt, mida saad sina teha looduse heaks täna?