Nullkulu

Nullkulu

kuidas saab aluselist vett?

Kuidas saab aluselist vett

Aluseline vesi on vesi, mille pH-tase on suurem kui See tähendab, et sellel on võime neutraliseerida happelisi lahuseid ja vähendada organismi happelist keskkonda. Aluseline vesi sisaldab rikkalikult negatiivse laenguga hüdroksiidiioone (OH-) ja vähem kui 10-7 mol-liitri kohta vesinikuioone (H+). Selline suhe muudab vee aluseliseks.

Happeline ja aluseline vesi mõjutavad organismi erinevalt. Tugevalt happelised ja tugevalt aluselised lahused võivad organismile kahjulikud olla, mistõttu on oluline säilitada tasakaalus neutralne pH-tase. Tavaline joogivesi on tavaliselt neutraalne või kergelt happeline pH-tasemega 7.

Mis on aluseline vesi?

Aluseline vesi on vesi, mille pH-tase on suurem kui Aluseline vesi sisaldab rohkelt hüdroksiidiioone (OH-) ja vähem kui 10-7 mol-liitri kohta vesinikuioone (H+). Aluselise vee pH-tase võib ulatuda 8,5-ni või kõrgemate väärtusteni.

Aluseline vesi on rikas mineraalide poolest, nagu naatrium, kaalium, kaltsium ja magneesium, mis on organismile vajalikud. Aluseline vesi aitab organismil jääkainetest vabaneda ja parandab seedimist ning vähendab väsimust.

Aluselise vee saamine

On mitmeid viise, kuidas saada aluselist vett:

Kraanivesi

Mõnedes piirkondades võib kraanivesi olla kergelt aluseline. Siiski muudavad veefiltrid kraanivee pH-taset, mistõttu aluselise kraanivee saamine pole alati võimalik.

Aluselise vee generaatorid

Aluselise vee generaatorid toodavad aluselist vett kasutades elektrolüüsi meetodil sünteetilist aluselist vett. Aluseline vesi eraldatakse happelisest veest, toites süsteemi pidevalt voolava vee abil.

Mineraalvesi

Mineraalvesi looduslikest allikatest võib olla kergelt või mõõdukalt aluseline. Mineraalvesi on rikas mineraalide ja toitainete poolest, mis parandavad organismi toimimist ja aitavad kehal jääkainetest vabaneda.

Aluseline vesi pudelitest

Aluseline vesi pudelites on kaubanduslikult saadaval. Need veed on töödeldud kergelt asemel looduslik viis, mistõttu ei ole need tingimata orgaanilised või mineraaliderikkad.

Veeionisaatorid

Veeionisaatorid on seadmed, mis muudavad kraanivee aluseliseks ja eraldavad hüdroksiidiioone (OH-) veele. Need seadmed kasutavad ionisatsiooni protseduuri, mis võimaldab teil reguleerida vee pH-taset.

Aluselise vee kasulikkus

Keerulised teadusuuringud on näidanud, et aluseline vesi võib olla kasulik organismile mitmel viisil. Siin on mõned ravitoimed, mida on näidanud aluselise vee tarbimine:

Neutraliseerib happelisuse

Liigsed happelised ained võivad organismi kahjustada. Aluseline vesi aitab neutraliseerida happelisi ühendeid aastate jooksul kehas kogunenud toksiliste ainete hulka.

Võitleb rakkude oksüdatsiooniga

Aluseline vesi sisaldab antioksüdante, mis võivad aidata võidelda rakkude oksüdatiivse kahjustuse vastu. Need antioksüdandid kaitsevad rakkude DNA-d rakkude kahjustuste eest ja võivad vältida vananemisprotsessi kiirenemist.

Parandab hüdreeritust

Aluseline vesi võib parandada organismi hüdratsiooni ja hüdreerimisvõimet. Kuna aluseline vesi on rikas mineraalide ja elektrolüütide poolest, tagab see kehale piisava niiskuse, et säilitada head enesetunnet.

Tugevdab immuunsussüsteemi

Aluseline vesi võib aidata tugevdada organismi immuunsüsteemi. Suurenenud hüdreeritus ja mineraalide saamine aluselisest veest väldib terviseprobleemide tekkimist ja tagab hea tervise.

Aluselise vee kahjulikkus

Kui aluseline vesi võetakse liiga suurtes kogustes, võib see olla organismile kahjulik. Suur kogus aluselist vett võib muuta organismi pH-taset liiga aluseliseks ja hävitada organismi süsteemi normaalset pH-taset.

Liigselt tarbitud aluseline vesi võib põhjustada elektrolüütide tasakaaluhäireid, kõhulahtisust ja iiveldust. Seetõttu on soovitatav tarbida aluselist vett mõõdukalt ja jälgida organismi reaktsiooni. Võrreldes tavapärase joogiveega on aluseline vesi kõrgem mineraalide ja elektrolüütide sisaldusega.

Lõppsõna

Aluseline vesi on vesi, mille pH-tase on suurem kui Aluseline vesi sisaldab rikkalikult negatiivse laenguga hüdroksiidiioone (OH-) ja vähem kui 10-7 mol-liitri kohta vesinikuioone (H+). Aluseline vesi on rikas mineraalide poolest, nagu naatrium, kaalium, kaltsium ja magneesium, mis on organismile vajalikud.

Aluseline vesi võib aidata võidelda rakkude oksüdatsiooniga, neutraliseerida happelist keskkonda, parandada hüdreeritust, tugevdada immuunsüsteemi ja tagada parema tervise. Kuid liigselt tarbitud aluseline vesi võib olla organismile kahjulik ja hävitada organismi süsteemi normaalset pH-taset. Seetõttu on soovitatav tarbida aluselist vett mõõdukalt ja jälgida organismi reaktsiooni.