Nullkulu

Nullkulu

mis on alkohol?

Alkohol on integreeritud osa paljude inimeste elus, kuid ometi on selle ainega seotud nii palju vastuolusid. Sel põhjusel on oluline mõista mis on alkohol ja miks see on nii populaarne igas vanuses inimeste seas.

Mis on alkohol ja kuidas see tekib?

Alkohol on keemiline ühend, mis koosneb süsinikust, vesinikust ja hapnikust (C2H5OH). See on saadud fermenteerimise teel puuviljadest, köögiviljadest ja teraviljadest. Fermentatsioon on protsess, mille käigus suhkrud muudetakse alkoholiks. Alguses tekib siirupi-sarnane substants, kuid aja jooksul fermentatsiooniprotsess jätkub ja algavad keemilised reaktsioonid, mis toodavad alkoholi.

Alkoholi mõju inimkehale:

Kui alkohol satub vereringesse, hakkab see kohe mõjutama aju ja kesknärvisüsteemi. Alkohol mõjutab neurotransmittereid, kemikaale ajus, mis vastutavad rõõmuhormoonide, serotoniini ja dopamiini, vabastamise eest.

Alkoholi mõju kaob, kui see on täielikult eraldatud kehast. Alkohol eritub aeglaselt ja organism peaks selle ainete vastu võitlemiseks kasutama vahendeid, mida tavaliselt kasutatakse seedimise ajal. Selle protsessi jooksul saab keha kahjustada.

Alkoholi mõju sõltub sellest, kui suures koguses seda tarbitakse. Mõõdukas alkoholitarbimine võib kaasa tuua positiivseid tulemusi, näiteks väidetavalt südamerütmihäirete vähendamist või vere kolesteroolitaseme langetamist. Samas võib alkoholi tarbimine excessis põhjustada mitmeid terviseprobleeme.

Raske ükskõiksus:

Liiga palju alkoholi tarbimist võib põhjustada nii raskesti kui ka kergeid tagajärgi. Suur alkoholikogus võib jõuda ajju ja põhjustada ükskõiksust (mürgistus). Ükskõiksus ilmneb siis, kui veres alkoholisisaldus jõuab väga kõrgele tasemele ja keha ei suuda seda töödelda ja kahjulikud ained võivad voolata sisemistesse organitesse, põhjustades nende rikkumist.

Alkohol ja pikaealisus:

Kuigi alkoholi kuritarvitamine võib kaasa tuua terviseprobleeme, on paljud uuringud tõestanud, et mõõdukas alkoholitarbimine võib olla kasulik tervisele pikemas perspektiivis – võib-olla seetõttu, et alkohol võib aidata vähendada südamehaiguste esinemissagedust ja vererõhu taset. Tervislike mõjude olemus sõltub aga tarbitud alkoholi tüübist ja kogusest.

Kokkuvõtteks:

Kokkuvõttes on alkohol keerukas aine, mille tarbimine võib kaasa tuua nii positiivseid kui ka negatiivseid tagajärgi. Kuigi mõõdukas alkoholitarbimine võib olla tervisele kasulik, peab alkoholi tarbimist käsitlema vastutustundlikult ja teadma selle aine tagajärgi – nii lühikeses kui ka pikas perspektiivis.